Zmarł pacjent izolatorium w Obornikach Śląskich

Elżbieta Osowicz, PP | Utworzono: 2020-03-26 16:15 | Zmodyfikowano: 2020-03-26 16:15
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

W izolatorium w Obornikach Sląskich zmarł pacjent zakażony koronawirusem. 66-letni mężczyzna był we wtorek ewakuowany z Centrum Chorób Płuc przy ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Według lekarzy bezpośrednią przyczyną jego śmierci był zaawansowany nowotwór. Informacje o tym przypadku potwierdza rzecznik urzędu marszałkowskiego Michał Nowakowski.

Szpital przy Grabiszyńskiej czeka na wyniki badań na obecność koronawirusa u przebadanych wczoraj 100 osób z personelu medycznego i pacjentów. Dzisiaj specjaliści pobrali próbki od kolejnych stu osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi. W 50-osobowej grupie przebadanej wcześniej 22 osoby miały wynik pozytywny - to pielęgniarki, salowe i pacjenci.

Według ostatniego raportu wojewody w regionie jest 165 potwierdzonych przypadków zakażenia. Cztery osoby zmarły. 4761 osób jest objętych kwarantanną lub izolacją.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama