"Michał Bajor - Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie"

Radio Wrocław | Utworzono: 2020-10-18 10:40 | Zmodyfikowano: 2021-10-18 10:40
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

Koncerty "Michał Bajor Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie" odbędą się 26.11.2021 o godz. 19.00 oraz 27.11.2021 o godz. 18.00.

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany słuchał ich wspaniałych piosenek. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców.
Festiwale w San Remo i piosenki Aznavoura, czy Piaf, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady, od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje i z kilkuset piosenek wybrał 19 , które w większości nagrał na płycie po raz pierwszy.

Jeszcze raz, na prośbę swoich fanów, zarejestrował utwór "Edith" i francuską "May Way", a od siebie w prezencie dorzucił bonus w postaci "Walca na tysiąc pas" J. Brela, w wykonaniu z 1986 roku, dzięki któremu stał się rozpoznawalny i popularny. To bardzo zróżnicowany repertuar, od przejmującej "Je suis malade" Dalidy, przez kolorowe "Couleur cafe" Gainsburga , czy "Quando, quando", aż po "Hymn miłości "Edith Piaf. Piosenki w pięknych, często nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włoskimi i francuskimi.

Michał Bajor – „Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie"

26 listopada 2021, godz. 19.00
27 listopada 2021, godz. 18.00
Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10

Bilety od 90 zł dostępne w Radiu Wrocław oraz na eventim.pl, ebilet.pl i biletin.pl

Informacje dodatkowe:
W związki ze specyficznym i kameralnym charakterem recitalu Michała Bajora uprzejmie prosimy o nie przyprowadzanie na koncert małych dzieci poniżej 6. roku życia. Przepraszamy i dziękujemy.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego parkingu Radia Wrocław (wjazd od ul. Żołnierskiej)

 

REKLAMA
Reklama