Koronawirus. 539 potwierdzonych przypadków [RAPORT]

Elżbieta Osowicz, mk | Utworzono: 2020-04-08 16:14 | Zmodyfikowano: 2020-04-08 16:16
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 4915,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1149,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 236.

 Te liczby zmieniają się, bo jedni zdrowieją, a nowi trafiają do szpitali - szczegóły Elżbieta Osowicz:

Cała rozmowa z nasza słuchaczką:

Dzisiaj o godzinie 20.30 na elewacji Stadionu Wrocław wyświetlony zostanie specjalny pokaz laserowy. To wyraz podziękowania dla personelu medycznego walczącego z pandemią koronawirusa. Kilkuminutowe show zawierać będzie także apel do mieszkańców miasta o pozostanie w domach, co ma pomóc ograniczyć liczbę zakażeń i nie dopuścić do przeciążenia placówek służby zdrowia. A te potrzebują naszej dyscypliny i pieniędzy:

Pani Renata pisze z domowej kwarantanny :

Mam taki pomysł, może by porozmawiać na Koszarowej o ich potrzebach, o tym, że brak im zespołu, karetki i testów choćby, że został na nich dodatkowo zrzucony obowiązek wykonywania badań u osób które zdiagnozowali, a były leczone w domu. ... Warto może im pomóc organizując zbiórkę by zdobyć środki na wyjazdy karetki, testy i zespół. Żałuję, że nie jestem pielęgniarką, bo gdyby moje wyniki wyszły ujemne, to zgłosiłabym się do zespołu. A może można przeszkolić takie osoby jak ja by mogły pobierać próbki. I tak nie mogę wykonywać mojej pracy.Przecież tam mają leczyć i pomagać zakażonym, a nie jeszcze się zajmować takimi osobami jak my, które są w zasadzie już zdrowe.

Pani Renata na razie musi pozostać w izolacji, na razie nie wiadomo kiedy będzie miała robione testy. Rzecznik marszałka województwa Michał Nowakowski przyznaje, że w kolejce czeka kilkaset osób, a tak zwane karetki wymazowe są na cały Dolny Śląsk cztery:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama