Dolnośląskie gminy opracowują pakiety antykryzysowe

Piotr Osowicz, BT | Utworzono: 2020-04-09 13:24 | Zmodyfikowano: 2020-04-09 13:29
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Trzebnica

Pakiet zakłada między innymi możliwość obniżenia albo umorzenia podatku od nieruchomości dla przedsiębiorstw które znacząco obniżyły swoją działalność przez epidemię koronawirusa. Każdy taki przypadek będziemy rozpatrywać osobno zapowiada Burmistrz Gminy Marek Długozima:

Władze gminy chcą też aby rodzice dzieci które uczęszczają do gminnego żłobka lub przedszkola płacili za nie przez dwa miesiące symboliczną złotówkę. Podobna opłata będzie obowiązywać najemców za czynsz w gminnych lokalach usługowych. Gmina pracuje obecnie nad ulgami dla rolników, którzy mogą zacząć tracić swoje zyski z powodu pandemii

Siechnice

O jednej z propozycji mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej tej miejscowości Piotr Nowiński:

Inne propozycje Siechnic dla osób prowadzących swój biznes to m.in zwolnienie z podatku od nieruchomości albo przedłużenie terminu płatności rat podatku od nieruchomości. Gmina planuje uruchomienie doradztwa kryzysowego, w którym poszkodowani przez epidemię przedsiębiorcy oraz mieszkańcy będą mogli pozyskać pomoc w zakresie prawa, finansów oraz pomoc psychologiczną.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama