Prawie 70 tysięcy wniosków o pomoc w ramach „tarczy antykryzysowej” w regionie

PP, inf. prasowa | Utworzono: 2020-04-16 14:40 | Zmodyfikowano: 2020-04-16 14:40
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

13 774 wniosków wpłynęło od firm podlegających pod legnicki oddział ZUS, od firm, które rozliczają się na terenie wałbrzyskiego oddziału - 18 372, a z wrocławskiego oddziału aż 36 457 wniosków.

- W ramach „tarczy antykryzysowej” dolnośląscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulg, które pomogą im przetrwać trudny okres związany z epidemią koronawirusa. Wśród propozycji, z których mogą skorzystać jest zwolnienie z opłacania składek za trzy miesiące i takich wniosków mamy najwięcej – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Pozostałe wnioski dotyczą odroczenia terminu płatności składek lub rozłożenia należności na raty bez pobierania opłaty prolongacyjnej oraz wypłaty świadczenia postojowego dla samozatrudnionych a także pracowników na umowach cywilnoprawnych.

Ze zwolnienia skorzystać mogą firmy, które do ubezpieczeń społecznych zgłosiły nie więcej niż 9 pracowników oraz samozatrudnieni, których przychód nie przekroczył 15 681 zł (300% przeciętnego wynagrodzenia). Ze zwolnienia ze składek nie skorzystają firmy, które znajdowały się w trudnej sytuacji w grudniu 2019 r. i nie regulowały należności, w tym składek pobieranych przez ZUS. Wynika to z regulacji UE.

Aby otrzymać wsparcie realizowane przez ZUS w ramach „tarczy antykryzysowej”, trzeba złożyć odpowiedni wniosek. Są one dostępne na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz na stronie www.zus.pl

Wnioski najlepiej złożyć drogą elektroniczną przez PUE ZUS, można to także zrobić za pośrednictwem poczty lub osobiście w placówce ZUS wrzucając do skrzynki na dokumenty oznakowanej napisem "Tarcza antykryzysowa”. Najszybciej rozpatrywane są wnioski składane przez PUE ZUS.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama