"To są niezwykle silne emocje". Pomagają uczestnikom Powstania Warszawskiego

Andrzej Andrzejewski, BT | Utworzono: 2020-05-02 10:58 | Zmodyfikowano: 2020-05-02 11:00
A|A|A

fot. mat. prasowe

"Ochronna paczka dla powstańca" - dzięki tej akcji wolontariusze z wrocławskiego "BohaterON-u" od początku pandemii w przygotowali 1400 zestawów dezynfekcyjnych. Paczki trafiły do rozsianych po całej Polsce uczestników Powstania Warszawskiego. Agnieszka Łesiuk- Krajewska, organizatorka BohaterON-u przyznaje, że każde spotkanie z obrońcami stolicy wywołuje emocje.

- To są wyjątkowi ludzie, Podczas wręczania tych osobiście paczek, przychodzimy do pani Zofii Czekalskiej ps. Sosenka, przynosząc jej ochronny pakiet, a ona wychodzi do nas i wynosi nam maseczki, które własnoręcznie uszyła, żeby chronić nas. To są niezwykle silne emocje.

Jedna z przesyłek dotarła między innymi do Waldemara Nowakowskiego ps. Gacek. Weteran kilka tygodni temu nagrał nawet z tej okazji specjalny film.

- Dziękuję za paczkę, którą dzisiaj dostałem. Wszystko się bardzo przyda. Maseczki pozwolą mi wyjść wreszcie na dwór, bo zawsze kogoś znajdę, kto ze mną wyjdzie. Płyn daje większą szanse, że uniknę choroby. To się wydaje, że to są drobiazgi. Nieprawa. To się wszystko bardzo, bardzo liczy.

Akcję "BohaterON - włącz historię" może wspomóc każdy. Nie chodzi jedynie o wpłaty. Wolontariusze chętnie przyjmą maseczki, rękawiczki, czy płyny dezynfekcyjne. Szczegóły tutaj.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama