Koronawirus. Kolejne potwierdzone przypadki w ośrodku pielęgnacyjno-rehabilitacyjnym w Chojnowie

Andrzej Andrzejewski, BT | Utworzono: 2020-05-05 13:47 | Zmodyfikowano: 2020-05-05 17:15
Koronawirus. Kolejne potwierdzone przypadki w ośrodku pielęgnacyjno-rehabilitacyjnym w Chojnowie - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

Jeszcze dziś w nocy, albo jutro rano ma się zebrać sztab antykryzysowy z udziałem wojewody, szefa legnickiego sanepidu i burmistrza Chojnowa. Zespół będzie decydował o dalszych losach chojnowskiego ośrodka "Niebieski Parasol". W zamkniętej placówce przebywa 81 osób - w tym 22 pracowników i 36 pacjentów, u których potwierdzono koronawirusa. Burmistrz Jan Serkies spodziewa się, że pomoc z zewnątrz będzie potrzebna.

- Lekarz który tam jest przez 24 godziny, zna tych ludzi z racji tego, że tam cały czas pracuje. Jemu jest trudno w tej chwili tak dokładnie przewidzieć, jaki będzie rozwój wydarzeń, jeśli chodzi o stan tych ludzi. Natomiast na dziś ten stan jest stabilny.Rozważane są różne scenariusze. Najbardziej prawdopodobny zakłada wzmocnienie kadry ośrodka personelem medycznym z zewnątrz. Możliwe jest też przeniesienie osób zakażonych do innych dolnośląskich placówek specjalizujących się w walce z wirusem.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.