Szybszy start przyszłego sezonu ekstraklasy siatkarek

BT, PAP | Utworzono: 2020-05-08 07:02 | Zmodyfikowano: 2020-05-08 07:02
A|A|A

fot. volleywroclaw.pl

Według pierwotnego projektu pierwsza kolejka kobiecych zmagań w nowym sezonie miała odbyć się w dniach 25-27 września. Szefowie klubów ustalili jednak, że powinno to nastąpić tydzień wcześniej.

- Zdecydowaną większością głosów ustaliliśmy, że Tauron Liga wystartuje w weekend 18-20 września. Oczywiście ten pomysł jest uzależniony od tego, kiedy nasze kluby będą mogły rozpocząć przygotowania do sezonu, mówiąc krótko, kiedy siatkarki dostaną pozwolenie na treningi. W tym momencie chcemy te kwestie konsultować z władzami ministerstwa oraz władzami państwowymi - zaznaczył prezes PLS Paweł Zagumny.

Jak dodano w komunikacie, rozpoczęcie rywalizacji w kobiecej ekstraklasie poprzedzi mecz o Superpuchar Polski, który prawdopodobnie odbędzie się w weekend 12-13 września. Spotkanie zostanie rozegrane na neutralnym terenie, a wezmą w nim udział mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski – Grupa Azoty Chemik Police oraz wicemistrz i finalista Pucharu Polski – Developres SkyRes Rzeszów.

Podczas czwartkowej telekonferencji większość klubów zadeklarowała, że wystawi swoje zespoły do Ligi Letniej, która jest nowym przedsięwzięciem PLS. Pomysł zrodził się z uwagi na przedwczesne zakończenie poprzedniego sezonu ligowego z powodu pandemii koronawirusa. Będą to rozgrywki czteroosobowych ekip na plaży, oparte o przepisy gry w hali. Turnieje zaplanowane są na przełomie lipca i sierpnia.

W oświadczeniu zaznaczono też, że rozmawiano m.in. o zmianach w regulaminie i zasadach wydawania licencji na przyszły sezon.

Sezon 2019/20 został przerwany 12 marca i zakończony niespełna dwa tygodnie później. Rywalizację kobiet zakończono po fazie zasadniczej i na podstawie ówczesnej kolejności przyznano medale trzem czołowym zespołom.

W ubiegłym tygodniu władze PLS przeprowadziły takie samo spotkanie z władzami klubów męskiej ekstraklasy. Pierwsza kolejka ma się odbyć w dniach 11-13 września, a zakończenie ma nastąpić w weekend 17-18 kwietnia. 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama