Szamotulski na dłużej w Zagłębiu Lubin

Wojciech Klich, WK, mat.prasowe | Utworzono: 2020-05-09 07:18

- Cieszę się, że udało nam się dojść z klubem do porozumienia i podpisałem nową, dwuletnią umowę. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że po tych kilkunastu miesiącach spędzonych w Zagłębiu Lubin czuję się tutaj prawie jak w domu. Moja współpraca z całym sztabem szkoleniowym, czy to trenerem Sevelą czy trenerem przygotowania motorycznego Markiem Świdrem czy nawet Panią Mariolą z magazynu układa się bardzo dobrze – powiedział tuż po parafowaniu nowego kontraktu trener bramkarzy Miedziowych.

Grzegorz Szamotulski trafił do Lubina w styczniu 2019 roku. Dzięki swoim metodom pomógł w ustabilizowaniu formy bardziej doświadczonej części zespołu bramkarskiego, a także sprawił, że młodsi zawodnicy, tacy jak Bieszczad czy ostatnio Wierzchowski coraz śmielej naciskają na Konrada Forenca i Dominika Hładuna.

- Mamy z klubem wspólną wizję szkolenia zarówno bramkarzy pierwszego zespołu jak i tych młodszych, z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. W tej ostatniej kwestii bardzo dobrze pracuje mi się z Tomkiem Królem oraz innymi trenerami z akademii. Staramy się jak najwięcej czerpać od siebie nawzajem i systematycznie zwiększać ilość młodych bramkarzy na zajęciach pierwszego zespołu - dodał Szamotulski.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.