Nie Było Grane: Tęskno, Joan as Police Woman, Marissa Nadler

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2020-05-09 13:40 | Zmodyfikowano: 2020-05-09 13:40

Przyjrzymy się dziś właśnie takim poczynaniom, a towarzyszyć nam będzie muzyka autorska od The Mountain Goats - choć właściwie to za premierowe nagrania zespołu znanego m. in. z Ars Cameralis czy Halfway Festival odpowiada tylko lider tego projektu, John Darnielle.


Tu sprawa jest ciekawa. Pomimo, że „Songs for Pierre Chuvin” to materiał zarejestrowany mocno domowym sposobem, zdecydowała się go wydać macierzysta wytwórnia grupy. Natomiast dopracowane, wycyzelowane studyjnie, nowe wersje utworów Boba Dylana, King Crimson (!) czy Alexa Chiltona postanowiła utrwalić znana nam również Marissa Nadler. Zestaw stosownie zatytułowany „Cover 3” artystka opublikowała własnym sumptem, ale nie przeszkodzi nam to aby z jego najlepszymi fragmentami się zapoznać.


Wydawnictwo podobne w formie, ale z „2” w tytule przygotowała też Joan as Police Woman. Tyle, że pozycja ta została nagrana już wcześniej. I dobrze, bo zróżnicowanemu repertuarowi (od Prince'a przez Blur, Outkast na The Strokes kończąc) towarzyszą zebrani przez wokalistkę goście rozmaici (jest i Me'Shell NdegéOcello, jest i Thomas Bartlett).


 Nie Było Grane - alternatywa, eksperymenty i proste choć nieoczywiste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w środy od 19.00 do 21.00 (powtórka w sobotę od 17.00)!


Wszystkie powyższe albumu łączy ich akustyczny wydźwięk. Taki też jest domeną naszego rodzimego Tęskno. Muzyki z imiennie zatytułowanej i wydanej właśnie 2 płyty projektu posłuchamy, podobnie jak i opowieści o tym jak powstawała. A tych dostarczy nam odpowiedzialna za Tęskno - Joanna Longić.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.