Ranny sokół znaleziony w centrum Jawora

Karolina Kurczab, km | Utworzono: 2020-05-10 08:10 | Zmodyfikowano: 2020-05-10 08:10
A|A|A

Fot. Karolina Kurczab

Na miejsce wezwano specjalistów z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Myśliborzu. Katarzyna Buczak - opiekun zwierząt przyznaje, że niezbędna w tym przypadku będzie konsultacja z lekarzem weterynarii:

- Tutaj mam sokoła pustułkę, jest to niestety ptak, który no prawdopodobnie jest po kolizji z jakimś nie wiem samochodem, albo leciał za jakąś ofiarą i gdzieś się uderzył. Ma coś ewidentnie ze skrzydłem i latać nie może. Nie jest to otwarte złamanie. Na pewno go zawieziemy do naszego lekarza.

Ptak jest już bezpieczny. Jeśli wszystko będzie dobrze, to po kilkutygodniowej rehabilitacji wróci do lasu.

Sokół pustułka ze złamanym skrzydłem trafił na rehabilitację. Katarzyna Buczak z Ośrodka Rehabilitacji w Myśliborzu przyznaje, że w tej sytuacji interwencja ze strony człowieka była niezbędna. Mimo wszystko apeluje jednak o zdrowy rozsądek:

 - Spacerując po parku będziemy spotykać jakieś podloty. Podloty pustułek, podloty sów. I my myślimy: o! biedne porzucone zwierzątko. Bardzo bym prosiła, żeby ich nie zabierać, bo to są ptaki, które w ten sposób dorastają - one opuszczają gniazdo, są w pobliżu i rodzic dokarmia.

Sokół, którego znaleziono przed schroniskiem to jednak dorosły osobnik. Najprawdopodobniej złamał skrzydło w wyniku kolizji z samochodem. Najbliższe kilka tygodni spędzi w Ośrodku Rehabilitacji w Myśliborzu. Gdy tylko wróci do pełnej sprawności zostanie wypuszczony na wolność.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama