Mimo pandemii, KGHM utrzymuje sprzedaż i produkcję

PP/PAP | Utworzono: 2020-05-14 19:35
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Prezes KGHM Marcin Chludziński podczas konferencji prasowej, na której omówiono wyniki spółki, wskazał na otoczenie makroekonomiczne, które w dużej mierze determinowane jest przez pandemię koronawirusa. Chludziński wskazał, że w odniesieniu do pierwszego kwartału 2019 r. nastąpił spadek cen miedzi o ponad 9 proc., wzrost cen srebra o 8,5 proc. i umocnienie dolara względem złotówki o 3,4 proc.

Chludziński podkreślił, że „w nienormalnych czasach udało się utrzymać produkcję, udało się utrzymać sprzedaż, udało się utrzymać w ryzach koszty”. Dodał, że utrzymanie produkcji, sprzedaży i dyscypliny kosztów to obecnie duże wyzwanie. - Obserwujemy przemysł wokół nas; nie wszędzie jest to możliwe, w przemyśle wydobywczym na świecie widzimy w wielu miejscach przestoje - mówił.

Prezes podkreślił, że spółka na bieżąco reaguje na pojawiające się „nowe parametry i zmienne”.  - Trzeba na bieżąco reagować w pracach kopalni, w pracach hut (…) ta elastyczność, którą mieliśmy zapisaną w przyjętej w 2018 r. strategii, jest dziś czymś, co nam pomaga – jesteśmy w stanie reagować na zmienność ekonomiczną, która pojawia się w świecie - mówił Chludziński.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama