Dzik na osiedlu w Legnicy. Trwają przygotowania do polowania

Karolina Bieniek, mk | Utworzono: 2020-05-15 06:55 | Zmodyfikowano: 2020-05-15 06:56
A|A|A

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkańcy poinformowali Miejski Wydział Zarządzania Kryzysowego i zapadła decyzja o konieczności odłowu zwierzęcia.

- Ludzie dokarmiają te zwierzęta i one zaczęły się zadomawiać w centrach miast. Będziemy musieli to zwierzę odłowić. Musimy do tego wynająć specjalistyczną firmę. Z tego co wiem, to dzik zostanie odstrzelony, ponieważ jeżeli wywiozą gdzieś tutaj w okolice Legnicy to on wróci w to samo miejsce - mówi Sławomir Masojć, dyrektor wydziału:

Przyrodnik Krzysztof Strynkowski podkreśla, że sprawy nie należy bagatelizować. Dzik, nawet jeśli teraz wydaje się przyjazny, może stać się ogromnym zagrożeniem dla człowieka:

- Jeżeli dzik uzna, że teren między blokami jest jego terenem, będzie się domagał jedzenia to może stanowić zagrożenie. Będzie się bronił atakując, ale jego obrona będzie groźniejsza w skutkach dla człowieka niż dziobanie ptaszka - tłumaczy Krzysztof Strynkowski:

Dzikiem zajmie się firma, która specjalizuje się w odłowie dzikich zwierząt. Na ten moment nie zapadła ostateczna decyzja o tym, co stanie się ze zwierzęciem po jego odłowieniu. Z pewnością trafi do lasu, do jednego z okręgów łowieckich.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama