Polkowice uzupełniają gminny tabor o kolejne elektryczne autobusy

Karolina Bieniek, km | Utworzono: 2020-05-18 07:44 | Zmodyfikowano: 2020-05-18 07:45
A|A|A

Fot.UG. Polkowice

Autobusy będą uzupełnieniem obecnego taboru, z czasem mają zupełnie zastąpić te spalinowe – mówi Jan Wojtowicz pełnomocnik ds. górnictwa i komunikacji.

– Są to autobusy w stu procentach elektryczne, ekologiczne, spełniające wszystkie najwyższe standardy czyli dostosowane do osób niepełnosprawnych, niskopodłogowe. To jest uzupełnienie taboru, będziemy zamieniali te autobusy bardziej wyeksploatowane na te nowe, które zostaną dostarczone z początkiem przyszłego roku - dodaje Jan Wojtowicz:

Gmina na zakup autobusów pozyskała 14 mln złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Mają to być pierwsze tego typu pojazdy w Polsce. Gmina niedawno rozstrzygnęła przetarg i otworzyła nową zajezdnię autobusową, przystosowaną właśnie dla pojazdów elektrycznych.

–  Posiadamy tabor w liczbie 15 autobusów. Otworzyliśmy nową zajezdnię autobusową, która to jest przygotowana na ładowanie zarówno nowych autobusów jak i tych dwóch elektrycznych, które już posiadamy w naszym taborze - tłumaczy Wojtowicz:

Gmina przy przeglądaniu ofert zwracała uwagę przede wszystkim na koszty eksploatacji i zużycie energii. Producent zgodnie z umową ma dostarczyć autobusy do 24 lutego przyszłego roku. Trafią do Polkowic w trzech transzach, po trzy autobusy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama