UEFA sprawdza nasze przygotowanie do Euro 2012

PAP | Utworzono: 2007-11-05 13:19 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A
"UEFA podzieliła cały kompleks przygotowań na osiem działów. Obecna wizyta dotyczy transportu lądowego, transportu lotniczego oraz zakwaterowania" - poinformował przewodniczący zespołu PZPN ds. Euro 2012 Adam Olkowicz.

Pozostałe działy to zabezpieczenie medyczne, bezpieczeństwo, komunikacja społeczna, promocja i marketing oraz infrastruktura sportowa, czyli stadiony i centra pobytowe. UEFA chce do końca roku przeprowadzić wizyty dotyczące wszystkich działów.

W poniedziałek i wtorek eksperci UEFA, którzy do Polski przylecieli z Ukrainy, zapoznają się z sytuacją w Warszawie. W środę będą w Poznaniu, a w czwartek we Wrocławiu. Do Gdańska planują oddzielny przyjazd, 19 listopada.

"Eksperci UEFA to wybitni specjaliści w swoich dziedzinach. Spotkają się z przedstawicielami miast i zapoznają się obecnym stanem przygotowań i planami. Po wizytacji sporządzą raport z wnioskami i zaleceniami. Mogę powiedzieć, że spotykamy się z ich strony z dużą życzliwością" - powiedział Olkowicz, który podkreślił, że przedstawiciele miast są bardzo dobrze przygotowani na przyjęcie delegacji UEFA.

Polska i Ukraina wspólnie zorganizują mistrzostwa Europy w 2012 roku. W Polsce mecze będą się odbywały w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. O prawo goszczenia mistrzostw zabiegają także Chorzów i Kraków.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama