Profesor Piotr Ponikowski wybrany na rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz, BT | Utworzono: 2020-05-21 13:56 | Zmodyfikowano: 2020-05-21 13:57
A|A|A

fot. mat. prasowe

- 93 elektorów głosowało w systemie elektronicznym, byli jednomyślni - mówi rzecznik uczelni Monika Maziak.

Jak mówi nowy rektor, profesor Piotr Ponikowski, w pracach nad nowym systemem nauczania będą uwzględnione uwagi studentów.

Prof. Piotr Ponikowski z wrocławską uczelnią związany jest już blisko 40 lat, był jej studentem. Od 2016 roku pełni funkcję Prorektora ds. Nauki, a od sierpnia 2019 roku pełnił obowiązki rektora. W ubiegłym roku został kierownikiem Centrum Chorób Serca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Profesor Piotr Ponikowski kierował licznymi projektami naukowymi – w tym międzynarodowymi – dotyczącymi leczenia niewydolności serca, choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego. Jest współautorem ponad 750 prac ogłoszonych drukiem w recenzowanych czasopismach naukowych, które cytowane były łącznie ponad 95000 razy. Jako jeden z nielicznych reprezentantów Polski, w latach 2016-2019 uwzględniany jest w prestiżowym Thomson Reuters Ranking „The World's Most Influential Scientific Minds - najbardziej wpływowych naukowców świata. Prywatnie prof. Piotr Ponikowski znany jest ze swojej pasji do maratonów, wolne chwile najchętniej spędza biegając.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama