Dolnośląscy radni uczcili dwie rocznice

Malwina Gadawa, BT | Utworzono: 2020-05-28 15:12 | Zmodyfikowano: 2020-05-28 15:17
A|A|A

fot. pl.wikipedia.org (Creativ Commons)

Sejmik Województwa Dolnośląskiego jednogłośnie przyjął na czwartkowej sesji rezolucję upamiętniającą setną rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II. Przewodniczący sejmiku Andrzej Jaroch nie ma wątpliwości, że papież, który został świętym zasługuje na takie wyróżnienie:

- Jego pontyfikat stał się zaczynem przemian o charakterze geopolitycznym. Upadł system komunistyczny. Liczne narody, a wśród nich polski, odzyskały prawo stanowienia o swoim losie. Był fascynacją i natchnieniem niezliczonych tłumów. Budził entuzjazm i podziw szczególnie ludzi młodych.

Karol Wojtyła pełnił pontyfikat papieski przez niespełna 27 lat.

Radni postanowili uhonorować także 30. rocznicę pierwszych wolnych i demokratycznych wyborów samorządowych. Sejmik na wniosek klubu Bezpartyjnych Samorządowców przyjął rezolucję w tej sprawie. Szef klubu Bezpartyjnych Dariusz Stasiak podkreślił, że to niezwykle ważna data w historii naszego kraju:

- Rola i pozycja samorządów w procesie zarządzania krajem jest jednym z fundamentalnych obszarów pokazujących siłę państwa. Nie ma silnej Polski bez silnych samorządów. Od 1990 roku samorząd terytorialny zajął trwałe miejsce w naszym codziennym życiu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama