Czy w Wałbrzychu nielegalnie zbierano podpisy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego?

Bartosz Szarafin, el | Utworzono: 2020-05-31 13:04 | Zmodyfikowano: 2020-05-31 13:12
A|A|A

fot. FB Rafał Trzaskowski

Jerzy Langer, radny PIS, twierdzi, że ma dowody i zgłosi sprawę prokuraturze.

Do czasu emisji i publikacji materiału - radny PO Jacek Szwajgier nie znalazł czasu, aby odnieść się do sprawy. Zgodnie z obowiązującym prawem - zbieranie podpisów poparcia jest niedozwolone jeśli nie ogłoszono daty wyborów, a tym bardziej na kartach, które nie wskazują takiej daty. Karty z fotografii nie posiadają żadnego podpisu. Choć, jak wynika z dyskusji między radnymi, do której doszło pod koniec ostatniej sesji rady miasta - może być to związane z ochroną danych osobowych i chęcią zapewnienia bezpieczeństwa. Bowiem radny, któremu opozycja zarzuca zbieranie podpisów - wskazywał, że samo zbieranie podpisów pod kandydaturami jest możliwe do przeprowadzenia bezpiecznie, jeśli zostanie ograniczona liczba osób, które będą miały styczność z tą samą kartą.

Na profilach społecznościowych działaczy Platformy Obywatelskiej - m.in senator Agnieszki Kołacz Leszczyńskiej, bez problemu znajdziemy zachętę do poparcia kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Powstała też specjalna strona na Facebooku. W tych miejscach - wskazuje się jednak mobilizację do działania, zaznaczając, że będzie ona możliwa dopiero po ogłoszeniu daty wyborów.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Masturbant
2020-06-01 00:27:31
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: -22
z Szajki fekalianej.
~Dlaczego przegra wybory?
2020-05-31 22:48:35
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -19
Bo nie ma żadnych propozycji dla nas. Przecież to liberał.
~wrocławianin
2020-05-31 19:29:57
z adresu IP: (193.31.xxx.xxx)
Ocena: 26
Widać jak pisowcy robią pod siebie ze strachu przed najbliższą porażką wyborczą, bo zmobilizowali w niedzielę nie tylko posłusznych redaktorów PRW, ale i zrobili również niedzielne dyżury opłacanym hejterom. Zróbcie artykuł o 300 bańkach przytulonych przez otoczenie Łukasza S. i o jego pięknej rezydencji na 8 hektarach na mazurach przepisanej oczywiście na żonę ;) Skoro Łukasz S. zarobił te pieniądze uczciwie, to w jakim celu przepisał to wszystko na małżonkę? Dla niedowiarków polecam poczytać zeznanie majątkowe Łukasza S., zgodnie z nim jego zgromadzone środki pieniężne to 2720 zł! :)))) Zobaczcie sami.
~fachowiec
2020-05-31 19:15:21
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 16
"20 dzień zwłoki marszałek sejmu naraża Polaków". Daleko mi do Trzaskowskiego i to bardzo, ale kiedy ma zbierać te podpisy? Na 3 dni przed wyborami?
~fil
2020-05-31 17:45:37
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 20
Zróbcie koniecznie materiał o niezgodnej z prawem agitacji wyborczej na rzecz pisowców w rządowej telewizji i radiu. A nie, przecież oficerowie polityczni wam zabraniają. Szkoda
~HAŃBA I WSTYD !
2020-05-31 16:00:13
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -7
Ten człowiek nie dał ani złotówki odszkodowania 40 tysięcy staruszkom, których w Warszawie eksmitowała Hanna Gronkiewicz - Waltz. On ma być moim prezydentem? Nie! Ten człowiek może być prezydentem tylko garstki bogatych Polaków oraz gejów i lesbijek.
~LPG
2020-05-31 14:43:06
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: -7
AGDGRU +
~TRZASKOWSKI?
2020-05-31 13:36:14
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -5
Nie znam człowieka.... Zaraz, czy to ten, co Wisłę zatruł i mówił, że to nawóz? A no tak....
~Andżej 64
2020-05-31 13:25:32
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -14
To skandal, że 12 letni syn Trzaskowskiego nie był u komunii świętej! Tu jest Polska katolicka, precz z komuną!