Miedź ratuje remis w doliczonym czasie gry

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2020-06-05 18:47 | Zmodyfikowano: 2020-06-05 18:48

Od początku spotkania to legniczanie narzucili swój styl gry. Już w 4 minucie po podaniu Jakuba Łukowskiego w dobrej sytuacji znalazł się Kacper Kostorz, ale jego strzał obronił Jan Balawajder. Dwie minuty później Maciej Śliwa dośrodkował do Adama Chrzanowskiego, ale obrońca Miedzi uderzył nad bramką rywali. Miedź rozgrywała piłkę nawet w okolicy szesnastki gospodarzy, a Łukasz Załuska pierwszą interwencję zanotował dopiero w 9 minucie.

W 31 minucie walczący o górną piłkę Bożo Musa zderzył się z Adamem Chrzanowskim. Młody obrońca ucierpiał w tym starciu i w jego miejsce na murawie zameldował się Nemanja Mijusković. Cztery minuty później Omar Santana uderzył nad bramką. Odpowiedział Joel Huertas, ale został zablokowany. W 39 minucie Łukasz Załuska odbił uderzoną z dystansu piłkę, dopadł do niej Robert Bartczak, ale trafił tylko w boczną siatkę. W 43 minucie niecelnie z rzutu wolnego strzelał Grzegorz Aftyka.

W 48 minucie Maciej Śliwa otrzymał piłkę od Marquitosa, zwiódł obrońców, ale strzelił niecelnie. Trzy minuty później Aftyka uderzył z około 12 metrów, ale Załuska był na posterunku. W 54 minucie z dystansu spróbował Dawid Kort, ale nie zagroził Balawejderowi. W 56 minucie Aftyka uderzył z dystansu wyraźnie nad bramką. W 71 minucie zablokowany został strzał Joana Romana z lewej strony pola karnego, a za chwilę także uderzenie Purzyckiego z dystansu zatrzymali rywale.

Dwie minuty później piłkę obok bramki legniczan posłał Adrian Karankiewicz. Z kolei w 77 minucie rezerwowy Patryk Czułowski strzałem zza szesnastki i trafieniem do siatki zakończył kontrę Wigier, dając gospodarzom prowadzenie. Na domiar złego, w 84 minucie czerwoną kartkę ujrzał Omar Santana. Minutę później strzelał Marquitos, piłkę odbił Martin Dobrotka i ta trafiła w ręce bramkarza miejscowych. W 88 minucie zespół przed stratą gola uratował Załuska, wybijając na rzut różny. W doliczonym czasie Denis Gojko został zablokowany w dobrej sytuacji, a Joan Roman uderzył prosto w ręce golkipera.

W jednej z ostatnich akcji meczu Nemanja Mijusković strzałem głową na wyrównującą bramkę zamienił dośrodkowanie z prawej strony Adriana Purzyckiego.

Wigry Suwałki – Miedź Legnica 1:1 (0:0)

Gole: Czułowski (77’) – Mijusković (90+3’)

Żółte kartki: Mohamed Loua (24’), Adrian Karankiewicz (90’) - Omar Santana (23’), Kacper Kostorz (90’)

Czerwona kartka: Omar Santana (84’)

Sędziował: Łukasz Kuźma (Bałystok)

Wigry: Jan Balawejder – Paweł Gierach, Grzegorz Aftyka (62’ Cezary Sauczek), Martin Dobrotka, Mohamed Loua, Konrad Matuszewski, Joel Huertas (75’ Patryk Czułowski), Robert Bartczak (88’ Martin Adamec), Adrian Karankiewicz, Denis Gojko, Kacper Wełniak

Miedź: Łukasz Załuska - Marcos Garcia Barreno, Jakub Łukowski (46' Dawid Kort), Adrian Purzycki, Omar Santana, Paweł Zieliński, Kacper Kostorz, Bożo Musa, Artur Pikk, Adam Chrzanowski (34’ Nemanja Mijusković), Maciej Śliwa (70’ Joan Roman)