Dzieci w maseczkach w pełnym słońcu wystąpiły dla Prezydenta Wrocławia. Internauci oburzeni

Justyna Kościelna, WK | Utworzono: 2020-06-19 15:53 | Zmodyfikowano: 2020-06-19 15:49
A|A|A

fot. kadr z relacji/ Facebook

Występ wrocławskich przedszkolaków na ustach tysięcy internautów. Burza rozpętała się po tym, jak prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zrelacjonował kilkuminutową akademię przygotowaną przez maluchy z zespołu szkolno-przedszkolnego nr 20. Dzieci występowały na dworze w upalny dzień, a na twarzach miały maski. Film został udostępniony ponad 4 tys. razy, a w komentarzach nie brakuje porównań stolicy Dolnego Śląska do Chin i krytyki pod adresem nauczycieli oraz samego Jacka Sutryka.

Rodzice występujących przedszkolaków są zdziwieni tymi reakcjami, a sami nie mają żadnych pretensji do władz przedszkola:

Zdumieni tak złym odbiorem są też nauczyciele. - Wszystko było zorganizowane zgodnie z wytycznymi. Impreza trwała kilka minut, a po występie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji - między innymi lody - podkreśla Jarosław Wojna, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 20:

Dyrektor podkreśla, że w sieci pojawiły się również pozytywne komentarze, a rodzicom i dzieciom uroczystość się podobała. Do przedszkola nie wpłynęła ani jedna skarga.

Film z wydarzenia dostępny jest TUTAJ. 

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~jacek
2020-08-15 21:51:20
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 0
nie wierze???? to chyba jakiś żart! Ten kto za to odpowiada powinien palnąć się w łeb! A Pan prezydent zaraz zanim... tragedia
~lis ~
2020-06-23 23:19:26
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
"jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości w kontekście oddychania".Oto współczesna polszczyzna . Udusić się można ze śmiechu (w kontekście oddychania)
~Wrocław-miasto absurdów
2020-06-20 14:54:42
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 6
Rodzicom,którzy pozwolili na takie piekło własnych dzieci w maskach powinno się ograniczyć prawa rodzicielskie!
~Natalia Dul
2020-06-20 12:54:47
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czy musiało tak być? Czy przedszkole z Wrocławia musiała poznać na całą Polskę? Od kilku miesięcy walczymy o włączenie do systemu edukacji Programu Profilaktyki Oddechu: dzieci, nauczycieli, seniorów i szerszej grupy odbiorców. Nasz cel: poprawa jakości zdrowia fizycznego, psychicznego, emisji głosu i wymowy. Jako pierwsi połączyliśmy wybrane techniki oddechowe w celu stworzenia spójnego Programu Profilaktyki Oddechu. Staramy się doradzać jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości przedszkolnej w kontekście prawidłowego oddychania i jego wpływu na zdrowie. Istnieje miejski program profilaktyki logopedycznej. Uważamy, że do systemu edukacji powinien zostać włączony profilaktyczny program oddechu, a w nim: oddech statyczny - kiedy nie mówimy, oddech dynamiczny - kiedy mówimy, uważność, świadoma edukacja w zakresie oddychania w trakcie i po pandemii COVID- 19. Do projektu przyłączyliśmy 3 przedszkola, 1000 pracowników VOLVO - zadbamy o oddech pracowników i ich dzieci. W pierwszej kolejności powinni zostać przeszkoleni nauczyciele (jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości przedszkolnej i szkolnej w kontekście oddychania) i dzieci (wprowadzenie zdrowych nawyków oddechowych). Nie dotrzemy do większej liczby placówek bez wsparcia ze strony miasta. O naszym projekcie w DZIECI - czasopismo dla rodziców i na radioklinika.
~Franciszek1946
2020-06-20 09:12:52
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 14
To tradycja. Pamiętam jak przedszkolaki spędzone z całego Wrocławia maszerowały wokół Ratusza na chwałę poprzedniego włodarza miasta.
~xx2
2020-06-20 08:30:38
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 8
na wiecu trzaskowskiego jakos nie bylo zalecen gis? prezydent sie nawet nie zajaknal .a tak grzmial zeby sluchac zalecen, ograniczac kontakty...
~Kazimierz57
2020-06-20 08:05:45
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 3
Może chcieli dzieci skoszarować? Nauki nigdy dosyć ! Zaczynają marsz? Którą nóżką? Prawą czy lewą?
~lola
2020-06-20 01:01:35
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 106
Obrzydliwe nauczycielskie lizusostwo!
~KONRAD
2020-06-19 23:20:18
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 103
Pracownicy komunalnych przedszkoli z zajęć praktycznych z wyobraźni dwója,w nowej skali jedynka.
~"Arbeit macht frei&q
2020-06-19 21:38:13
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 104
Nic dodać.
~Żorż Ponimirski
2020-06-19 20:26:17
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 102
To Wy , to wy głosowaliscie na to .......... ę
~PRW
2020-06-19 18:52:27
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 103
A skąd Jacek ma widzieć, jak się obsługuje dzieci?
~hsbb
2020-06-19 18:51:34
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 106
No nie udał sie ten prezydent
~Józek POdGrzyb
2020-06-19 18:19:26
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 102
Dla wrocławskich decydentów dzieci się nie liczą. Najważniejsze żeby przypodobać się JaCusiowi. A może tak dyrektorzy przedszkoli i szkół zbiorą się i w słońcu z maseczkami na twarzach zaśpiewali pochwalną pioseneczkę dla samego JaCusia.
~tutejszy
2020-06-19 17:55:21
z adresu IP: (194.5.xxx.xxx)
Ocena: 104
ach łza sie w oku kręci gdy czy to słońce czy słota maszerowalismy przed tow. I sekretarzem ku postępowi i nikt z rodziców ani nie pisnął -wraca nowe
~Nie dla pisu
2020-06-19 17:06:22
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -103
duda precz!
~fachowiec
2020-06-19 16:57:29
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 105
Sutryk, ty wstydu nie masz? Koreę Północną chcesz naśladować?
~////
2020-06-19 16:22:51
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 106
To z Korei Północnej czy z samego Sutrykowa? Trzeba być bezmyślnym totalnym idiotą, by chwalić się męczeniem dzieci na słońcu. Przepraszam za dosadne słowa, ale tu, już nóż się w kieszeni otwiera, patrząc na poczynania Sutryka. Dzieci są bardziej wrażliwe na "ugotowanie" się. Widać na filmie jak niektóre dzieciaki odpadają z apelu na słońcu. Mają szybszy metabolizm. Dlatego w autach w gorące dni giną głównie one.