Mateusz Siwicki nowym siatkarzem Gwardii Wrocław

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2020-06-30 06:44
A|A|A

Siwicki swoją siatkarską zaczynał w Bydgoszczy. Najpierw BKS Chemik, po kilku latach za to Łuczniczka, z miejscem w kadrze zespołu w PlusLidze. Debiut Siwickiego w najlepszej siatkarskiej lidze w Polsce to sezon 2015/16. Od tego czasu nowy środkowy KFC Gwardia zahaczył o AZS Częstochowa, Victorię Wałbrzych i ostatnio, w Exact Systems Norwid – ponownie pod Jasną Górą. Teraz po raz drugi wybiera dolnośląski kierunek.

– Wybrałem KFC Gwardia Wrocław, ponieważ była to najlepsza oferta dla mojego rozwoju sportowego. Jest to profesjonalny klub, który prężnie się rozwija i chce wrócić do siatkarskiej elity. Bardzo się cieszę, że będę uczestniczył w tak ambitnym planie i mam nadzieję, że na koniec sezonu będziemy wspólnie cieszyć się z mistrzostwa ligi i awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Pozdrawiam kibiców KFC Gwardii Wrocław, do zobaczenia w Hali Orbita – mówi na powitanie z Wrocławiem, nowy środkowy KFC Gwardia.

Za największy sukces Siwickiego należy wymienić zwycięstwo w pierwszoligowych rozgrywkach z AZS Częstochowa w 2018 roku. Dodatkowo indywidualnie, wybór do najlepszego zespołu rozgrywek Młodej Ligi U-23 w sezonie 2016/17, w barwach Łuczniczki Bydgoszcz. W poprzednich rozgrywkach Siwicki był za to podstawowym siatkarzem pierwszoligowca z Częstochowy. Dwukrotnie był wybierany MVP spotkania.

– Mateusz to siatkarz, który może nadal robić duże postępy w grze. Wiem, że to ambitny chłopak i ma spory potencjał. Zależało mi, żeby na środku siatki mieć ciekawą rywalizację i tak się zapowiada. Duża robota po stronie Staszka Szewczyka, który rozłożył grę Mateusza na czynniki pierwsze i mogliśmy podjąć decyzję, mając naprawdę duży materiał poglądowy. Cieszę się, że zakontraktowaliśmy Siwickiego i liczę, że we Wrocławiu jego umiejętności jeszcze bardziej się rozwiną – komentuje trener KFC Gwardia, Krzysztof Janczak.

Siwicki to szesnasta karta odkryta podczas #gramyrazem na sezon 2020/21. W sztabie KFC Gwardia będą: trener Krzysztof Janczak, asystent i statystyk Stanisław Szewczyk oraz fizjoterapeuta, Filip Zając. Do tego środkowi Arkadiusz Olczyk i Błażej Szymeczko, libero Adrian Mihułka oraz przyjmujący Krzysztof Gibek i Łukasz Lubaczewski – również z przedłużonymi kontraktami. Z nowych twarzy we Wrocławiu na liście są: rozgrywający Mateusz Biernat i Paweł Malicki, dwójka atakujących, Damian Wierzbicki i Mateusz Frąc. Po stronie transferów należy również zapisać środkowego Mateusza Siwickiego oraz przyjmującego, Bartosza Pietruczuka. Do tego zaciąg z GWR Academy, czyli środkowy Oskar Pieknik oraz przyjmujący Tytus Nowik.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama