Lider zostaje we Wrocławiu. Piotr Niedźwiedzki przedłużył umowę z WKK

MH, materiały prasowe | Utworzono: 2020-07-05 07:11

To bardzo dobra informacja dla naszego klubu, że udało się zatrzymać takiego zawodnika. To wicemistrz świata U17 z 2010 roku z Hamburga, dwukrotny uczestnik mistrzostw Europy U16 i U18. Raz wystąpił w reprezentacji U20 (dywizja B), ponadto brał także udział w mistrzostwach świata U19 w 2011 roku, w których Polska zajęła 7. miejsce.

Z WKK Wrocław zdobył złoto mistrzostw Polski U20. Pochodzi z Wałbrzycha, ale to we Wrocławiu stawiał pierwsze kroki na parkietach ligowych (II liga w sezonie 2011/2012). Próbował swoich sił w ekstraklasie (Kotwica Kołobrzeg, PGE Turów Zgorzelec i BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).

Myślę, że jest wiele rzeczy, które chciałbym poprawić w porównaniu do poprzedniego sezonu, a wiem, że tutaj z trenerami mogę popracować indywidualnie i mogę się dalej rozwijać – przyznaje Piotr Niedźwiedzki.

To będzie jego czwarty sezon z rzędu na parkietach pierwszoligowych. Od Tarnobrzega, gdzie sezonu nie dokończył z powodu kontuzji, przez rodzinny Wałbrzych, gdzie prezentował się bardzo dobrze i był ogromną wartością tego zespołu, po WKK Wrocław.

Minione rozgrywki to dominacja środkowego. Został wybrany MVP sezonu oraz do pierwszej piątki ligi. Siedemnaście razy zanotował double-double. Spędzał na boisku średnio ponad 28 minut, zdobywając 20,1 punktów, zbierając 12,1 piłek, mając ponad 2,7 bloku i średni EVAL 26,7.

Będziemy tworzyć przede wszystkim mocną drużynę i zgarnąć pełną pulę – mówi Niedźwiedzki. – Charakterystyka naszej gry się nie zmieni. Będziemy grać szybko i dużo agresywniej w obronie - dodaje.

Poza Piotrem Niedźwiedzkim kontrakty z WKK przedłużyli Jakub Koelner, Łukasz Uberna, Jakub Patoka i Tomasz Prostak.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.