Legnicki szpital robi zakupy. Stawia na rozwój onkologii

Karolina Kurczab, GN | Utworzono: 2020-07-08 13:48 | Zmodyfikowano: 2020-07-08 14:14
A|A|A

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy stawia na rozwój onkologii. Planuje wprowadzić kompleksową diagnostykę raka piersi i raka płuc. W tym celu podjęto współpracę z Dolnośląskim Centrum Onkologii. Legnicki szpital został partnerem w programie pilotażowym Sieci Onkologicznej.

- Dzięki tej współpracy pacjenci onkologiczni z Legnicy i okolic nie będą musieli jeździć do Wrocławia - tłumaczył obecny na briefingu wicemarszałek Marcin Krzyżanowski:

- To staje się faktem, że wzmacniamy onkologię w Legnicy, żeby mieszkańcy bez względu na to czy mieszkają w mniejszej miejscowości czy większej mieli równy dostęp do świadczeń. Dzięki temu będą mieli dostęp do nowoczesnej medycyny również blisko domu - dodaje Marcin Krzyżanowski:

Jaki sprzęt trafił już do legnickiej lecznicy?

- Łóżka na intensywnej terapii z wagą, do pionizacji pacjenta, kardiomonitory, specjalna lodówka laboratoryjna materiał biologiczny trzeba gdzieś przechowywać, wirówki laboratoryjne, ssaki elektryczne to jest część sprzętu. My mamy to wszystko pozamawiane, to jest tak duża dotacja, że my musimy z głową to kupować - mówi dyrektorka lecznicy Anna Płotnicka-Mieloch.

Szpital ma jeszcze w planach zakup między innymi dwóch aparatów do USG, a także platformy do diagnostyki molekularnej, bo aparat z jakiego szpital korzysta obecnie jest użyczony z Uniwersytetu Medycznego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama