Duże wzmocnienie szczypiornistów Śląska Wrocław

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2020-08-24 19:50

Ponad sześćdziesiąt rozegranych meczów i niemal sto pięćdziesiąt zdobytych bramek w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Nie przez przypadek jest on uznawany za jedną z większych nadziei na pozycji obrotowego, co zaowocowało powołaniem do reprezentacji Polski! O kim mowa? O Pawle Salaczu, nowym zawodniku Śląska Wrocław!

To klub z bogatą historią. Jeśli chodzi o samo miasto, to zawsze było bliskie mojemu sercu, bo leży niedaleko mojego rodzinnego Brzegu. Razem z zespołem chciałbym na nowo zapisać się w historii wrocławskiej piłki ręcznej. Moim zadaniem będzie pomoc zespołowi, w szczególności jeśli chodzi o grę w obronie. Nie ukrywam jednak, że zdobywanie bramek cieszy każdego zawodnika. Pozycja obrotowego polega jednak również na tym, by zrobić miejsce do rzutu swojemu koledze, co powoduje taką samą radość jak pokonanie bramkarza – powiedział Paweł Salacz, nowy obrotowy WKS Śląska Wrocław.

Nowy zawodnik zespołu ze stolicy Dolnego Śląska w ostatnich czterech latach reprezentował barwy Torus Wybrzeża Gdańsk występującego w PGNiG Superlidze Mężczyzn! Najlepszy pod względem liczby zdobytych bramek był sezon 2018/19. Paweł Salacz wystąpił wtedy w trzydziestu pięciu spotkaniach i zdobył dziewięćdziesiąt bramek. Jego dobra gra zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski prowadzonej w tym czasie przez Piotra Przybeckiego oraz nominacją do jednej z nagród PGNiG Superligi Mężczyzn.

- Podobała mi się atmosfera w kadrze i praca jaką wykonywał z nią Piotr Przybecki. To była bardzo fajna przygoda i na pewno będę dążył do tego, by ponownie zagrać w reprezentacji Polski – zapewnia Paweł Salacz, który w zespole Śląska Wrocław będzie występował z numerem 66 na koszulce. Nowy obrotowy związał się z klubem ze stolicy Dolnego Śląska na najbliższe dwa lata.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.