MIASTECZKO ZDROWIA WROCŁAW 2020!

RW, GN | Utworzono: 2020-09-04 13:33
A|A|A

fot. mat. prasowe

“Miasteczko Zdrowia Wrocław” to inicjatywa organizowana przez Fundację Veritas z pomocą Veritas Group, który jest sponsorem wydarzenia. “Pomysł zorganizowania takich badań i konsultacji medycznych dla mieszkańców powstał w okresie lockdownu - czyli największego społecznego dystansu podczas epidemii koronawirusa. Lekarze bardzo często apelowali wtedy do ludzi, aby nie zapominali o innych chorobach oraz jak ważna jest profilaktyka badań”, mówi przedstawiciel Fundacji Vertias.

Jakie badania i konsultacje będą dostępne na miejscu? Organizatorzy mówią m.in. o pomiarach glukozy, ciśnienia krwi, oceny BMI ciała, pomiary wagi z opisem składu ciała, szybkie testy na HIV, kiłę oraz HCV. Na miejscu będą również wykonywane badania spirometryczne oraz badania pod kątem osteoporozy dla seniorów, na miejscu będą też badania słuchu w specjalnie do tego przygotowanej kapsule. Dodatkowo na Placu Solnym stanie Mammobus oraz Krwiobus. 

Organizatorzy zadbali także o liczne porady i konsultacje ze specjalistami takimi jak: dietetyk, stomatolog, fizjoterapeuta, pulmonolog. Co ważne - wszystkie konsultacje oraz badania będą wykonywane bezpłatnie. “Zależy nam na tym, aby faktycznie mieszkańcy Wrocławia i okolic mieli możliwość darmowych badań i konsultacji - stąd taka forma wydarzenia. Jako organizatorzy dołożymy wszystkich starań do tego, aby każdy uczestnik czuł się bezpiecznie, dlatego też prosimy wszystkich o przyjście w maseczkach ochronnych, częste mycie rąk używanie płynów do dezynfekcji, które będą dostępne na miejscu.” mówi przedstawiciel Veritas Group, sponsora wydarzenia.

Impreza została objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego - Cezarego Przybylskiego oraz Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia - Bartłomieja Świerczewskiego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama