Wrocławski Sound ma swoje święto

Joanna Mazurek | Utworzono: 2010-09-20 14:30 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Od 14 do 16 paźziernika w Centrum Sztuki Impart przegląd Wrocławski Sound, czyli epicentrum twórczego fermentu kształtowanego przez swobodną kreację i pozytywne fluidy nadodrzańskiego miasta.

Podczas Wrocławskiego Soundu dominuje muzyka nu-jazz, alternatywa, elektronika, fussion – brzmienia, które uczyniły wrocławską scenę wyrazistą i niepowtarzalną. Obecny jest także blues, pop, rock, bowiem przegląd jednoczy całe środowisko muzyczne Wrocławia i prezentuje muzyczne odkrycia niezależnie od gatunku. Na dwóch scenach wystąpią zespoły operujące przeróżnymi stylistykami. Zagrają m.in. Stolik Karbido, L.U.C w nowym projekcie Qwitu Jazz Quintet, Misses Modular oraz rthym’n’bluesowy HooDoo Band z Alicją Janosz na wokalu.Podczas przeglądu będą miały miejsce premiery płytowe zespołów Mikromusic i Indigo Tree oraz składanki powstałej specjalnie na tę okazję: „4871–Wrocławski Sound”.

Na płycie „4871-Wrocławski Sound” znalazły się utwory, które na żywo będzie można usłyszeć podczas koncertów w ramach przeglądu, część z nich zostanie wówczas wykonana publicznie po raz pierwszy.

Wrocławski Sound to muzyczna wizytówka Wrocławia, festiwal indywidualności – artystów związanych ze stolicą Dolnego Śląska, czerpiących inspirację z atmosfery  wielokulturowego miasta. W trakcie kilkudniowego wydarzenia obok artystów z bogatym dorobkiem zaprezentują się młodzi twórcy, także z pozamuzycznych dziedzin sztuki,  sztuk plastycznych i audiowizualnych.

Zgodnie z ideami przeglądu – kreacją i propagowaniem nowatorskich dźwięków – publiczność Wrocławskiego Soundu zostanie wciągnięta w rzeczywistość niszowej sztuki, tworzonej i specjalnie dedykowanej dla tych, którzy Wrocław kochają i identyfikują się z tym co jest duchową esencją miasta.

Wystąpią:

Bipolar Bers
Checkolada
Electrones
HooDoo Band
Indigo Tree
Job Karma
Kariera
Mikromusic
Misses Modular
Neony
LUC Qwitu Jazz Quintet
Requiem For Mozart
Stolik Karbido


PROGRAM KONCERTÓW – Wrocławski Sound:


14 października 2010 (czwartek)
Godz. 20:00
KONCERT INAUGURACYJNY: MIKROMUSIC

15 października 2010 (piątek)
Godz. 18:00
BIPOLAR BEARS
ELECTRONES
HOODOO BAND
INDIGO TREE
KARIERA
STOLIK KARBIDO

16 października 2010 (sobota)
Godz. 18:00
CHECKOLADA
JOB KARMA
L.U.C QWITU JAZZ QUINTET
MISSES MODULAR
NEONY
REQUIEM FOR MOZART

Ceny biletów:

Jednodniowe:

14.10: 20zł

15.10: 30zł

16.10: 30zł

Karnety:

Trzydniowy (14/15/16.10) - 65 zł

Dwudniowy (15/16.10) - 50 zł4871 – Wrocławski Sound
kompilacja towarzysząca
II edycji przeglądu Wrocławski Sound

premiera: 5 października 2010
wydawca: LUNA MUSIC

Na płycie znajdują się utwory zespołów już znanych słuchaczom, jak Mikromusic, Indigo Tree, HooDoo Band, L.U.C. Oprócz tego składanka odkrywa także nowe produkcje takie jak: Kariera, Japoto, Neony, Checkolada. Muzycy mieszkają lub związani są na co dzień z Wrocławiem.

Ideą składanki jest prezentacja współczesnej sceny muzycznej Wrocławia, zwrócenie uwagi na różnorodność i atrakcyjność artystyczną oraz zaakcentowanie wrocławskich korzeni artystów. Powstała specjalnie na okazję czterodniowego festiwalu Wrocławski Sound, podczas którego odbędzie się szereg koncertów i performance’ów. Bogactwo artystyczne i różnorodność zespołów z Wrocławia umożliwia na szeroką prezentację muzyczną na płycie.

Tracklista:

1. JAPOTO "When"
2. BIPOLAR BEARS "Sparrow's Winter"
3. ELECTRONES "Tobą Być"
4. L.U.C "O Witu, O Izolofoteliku i O Ślepych Śledziu"
5. INDIGO TREE "Leaving Time Behind"
6. HOODOO BAND "Let The Party"
7. CHECKOLADA "Adidasy"
8. KARIERA "Biznesmeni"
9. MIKROMUSIC "Oczko"
10. JOB KARMA "You Are The Key"
11. NEONY "Gorący Styczeń"
12. MISSES MODULAR "Astral Visitor"
13. REQUIEM FOR MOZART "Łuk Introitus"
14. STOLIK KARBIDO "East"

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama