KGHM Polska Miedź S.A. nadal będzie wspierać zespoły piłki ręcznej Zagłębia

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2020-09-17 18:00
A|A|A

To bardzo dobra informacja dla kibiców piłki ręcznej z Lubina.

Niezmiernie cieszymy się ze sfinalizowania umowy z KGHM Polska Miedź S.A. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Pana Prezesa Marcina Chludzińskiego, a także wszystkich osób, które przyłożyły rękę do tego, że KGHM będzie nadal naszym sponsorem, gdyż bez środków finansowych nie da się w dzisiejszych czasach prowadzić profesjonalnego klubu. Myślę, że nasza drużyna sukcesami odwdzięczy się naszym sponsorom, w tym KGHM Polska Miedź S.A. Już w tym roku zdobyliśmy Puchar Polski, a przed nami jeszcze walka o kolejne trofea, która nie byłaby możliwa bez wsparcia takiego sponsora – mówi prezes MKS Zagłębie Lubin S.A. Witold Kulesza.

KGHM jest aktywnym mecenasem sportu, kultury i sztuki. Od lat współuczestniczy w organizacji lub obejmuje patronat nad znaczącymi przedsięwzięciami na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Zaangażowanie KGHM we wsparcie regionu w zakresie inicjatyw kulturalnych i działań artystyczno – sportowych wynika z celów określonych w Strategii Biznesowej. Cieszy fakt, że przy tulu ambitnych projektach, jakie realizuje Spółka KGHM, znajduje ona również środki, aby wspomagać wiele innych dziedzin, takich jak sport, kultura czy sztuka – dodaje prezes Zagłębia Lubin.

KGHM Polska Miedź S.A. to światowy lider w produkcji miedzi i srebra, który od lat wspiera nasz Klub. To właśnie między innymi dzięki współpracy z Miedziowym Holdingiem Zagłębie Lubin od lat znajduje się w ścisłej czołówce krajowych rozgrywek, dzięki czemu ma również okazję prezentowania się na arenie międzynarodowej.

MKS Zagłębie Lubin to multimedalista Mistrzostw Polski. Drużyna kobiet ma na swoim koncie aż 18 medali, w tym złoto, 13 srebrnych, 4 brązowe medale, a także jest sześciokrotnym zdobywcą Pucharu Polski oraz wielokrotnym uczestnikiem europejskich pucharów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama