Nowe miejsca pracy i nowa branża produkcyjna w gminie Wałbrzych

Bartosz Szarafin, mk | Utworzono: 2020-09-17 17:07 | Zmodyfikowano: 2020-09-17 17:22
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

- Budowę nowej fabryki połączono z poszerzeniem działalności zakładu - mówi Romuald Cipcio- Prezes Oxygen Development Sp. z o.o:

Firma do tej pory zajmowała się jedynie pakowaniem kosmetyków. Obecnie zatrudnia 200 osób. Rozpoczęto już rekrutację do nowego zakładu.

- To praca głównie dla osób średniego i wyższego szczebla - dodaje Piotr Świątek - członek zarządu:

- Miasto wykorzystało tu nową formułę wspierania inwestorów. M.in zainwestowano blisko 7 mln zł by uzbroić teren w media - mówi Marek Mielniczuk - prezes Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji

Skorzysta na tym nie tylko ten, ale też przyszli inwestorzy. Władze Wałbrzycha liczą, że pierwsza firma i infrastruktura w tym miejscu będą magnesem na kolejnych. W imieniu miasta, ale też innych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej - przyszłymi inwestorami opiekuje się powołana do tego spółka invest inValbrzych - mówi jej prezes Krzysztof Urbański:

Aby inwestycja była możliwa, już wiele miesięcy temu Gmina podpisała umowy z dostawcami gazu, energii elektrycznej i wodociągami. Wkrótce do działki zostanie dociągnięty kilkukilometrowy wodociąg i sieć kanalizacyjna.

Nowy zakład ma być gotowy w 3 lata.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama