Podwójne derby w Lubinie i transmisja z hitu kobiecej Superligi

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2020-09-20 06:52 | Zmodyfikowano: 2020-09-20 06:53

Mecze derbowe na linii Zagłębie – Chrobry od zawsze wybudzają dodatkowe emocje w całym naszym regionie, a szczególnie zainteresowani tymi konfrontacjami są oczywiście zawodnicy i kibice w Lubinie i Głogowie.

Podobnie jak przed rokiem, tak i tym razem do derbowego starcia dojdzie już na początku rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn. Obie drużyny nowy sezon rozpoczęły dobrze i mają na swoim koncie po jednej wygranej w dwóch meczach, Zagłębie dodatkowo ugrało punkt w Piotrkowie Trybunalskim po remisie i przegranej w karnych. Wcześniej lubinianie pokonali na własnym parkiecie Energę MKS Kalisz 27:25. Chrobry wygrał na inaugurację w Kwidzynie, a następnie uległ na własnym parkiecie Gwardii Opole.

Co ciekawe Zagłębie z Chrobrym mierzyło się już na początku okresu przygotowawczego dwukrotnie. Dwa razy wygrali Miedziowi – 30:27 u siebie i 31:26 w Głogowie. Oczywiście były to tylko mecze sparingowe, ale w Lubinie nikt nie ma nic przeciwko powtórzenia któregoś z tych wyników.

Na parkiecie zmierzą się młodość z rutyną. Rutyniarzy jest w Głogowie więcej, a wśród nich Kamil Sadowski, Adam Babicz, Damian Krzysztofik, Krzysztof Tylutki i dobrze znany z Zagłębia Dawid Przysiek. Szkoleniowiec głogowian Vitalij Nat mocno stawia też na dobrze znane twarze z pracy w ZTR-ze Zaporoże, stąd obecność w drużynie Ołeksandra Tilte i Antona Derewiankina. Początek meczu o 13:00.

fot. chrobryhandball.pl

O 17:45 na parkiet wyjdą panie i spotkają się dwie drużyny będące w odmiennych nastrojach po ligowej inauguracji KPR rozbił w pierwszej serii Ruch Chorzów 36:22, natomiast Zagłębie niespodziewanie po karnych przegrało z mocno odmienioną Piotrcovią.

Z drużyną z Kobierzyc do Lubina zawitają między innymi rozgrywająca Małgorzat Buklarewicz oraz obrotowa Zuzanna Ważna, które w ostatnich latach reprezentowały barwy Zagłębia Lubin.

Transmisja ze spotkania Zagłębie - KPR od 18:00 na antenie Radia Wrocław.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.