Lazarus, PPA, Miejski ptasiarz, teatralna Rita Baum, Kunst Leśmian, jesień z muzyką dawną (WIDEO z RWK)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-09-23 18:00 | Zmodyfikowano: 2020-09-23 18:00

W sobotę w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu premiera musicalu 'Lazarus'. To polska prapremiera. Piosenki Davida Bowiego i historia człowieka, który spadł na Ziemię. W roli głównej Marcin Czarnik, reżyseruje Jan Klata. U nas Cezary Studniak, więc rozmawiamy także o październikowej edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Weronika Szczawińska, reżyserka prapremierowego 'Miejskiego ptasiarza' we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, na podstawie książki Davida Lindo. 'Jak birdwatching, ze swoim wolnym rytmem i kapryśną dynamiką, może przyczynić się do innego postrzegania otaczającej nas rzeczywistości' - to najważniejsze pytanie, jakie stawiają artyści.

W marcu nie odbyła się premiera dyplomu studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławi u pt. 'Udając ofiarę' w reżyserii Krzysztofa Dracza. Współpracował z nim Teo Dumski z Cloud Theater. A asystentem był młody aktor Tomasz Ostach. Zmieniamy czas na teraźniejszy, bo ta premiera właśnie, wreszcie nadchodzi. Autorami wystawianego tekstu są współcześni dramaturdzy rosyjscy: Oleg i Władimir Presniakow. TUTAJ OBEJRZYSZ ROZMOWĘ.

Andrzej Ficowski, Paweł Kutny i Kamil Dawid Gałuszka. Artyści współpracujący ostatnio ze Stowarzyszeniem Rita Baum, które skręca coraz mocniej w stronę teatru. Znane są już szeroko Czytania w ciemnościach, niedawno odbyły się też spektakle warsztatowe ('W stronę jazzu', 'Ojczyzna Króla Maciusia').

Wieczór z Kulturą. M.in. cykl słuchowisk realizowanych przez Fundację KUNST.CAMERA w ramach programu Kultura w Sieci. 'Majka', 'Wiedźma' (są już dostępne w internecie) oraz 'Czarny kozioł' to audio teatr wg Klechd Polskich Bolesława Leśmiana. Rozmawiamy z Magdaleną Franczuk, Weroniką Marią Kuśmider, Katarzyną Pergoł.

W drugiej części programu Maciej Kieres, szef festiwalu Maj...Wrzesień/październik z Muzyką Dawną (tradycyjny Maj musiał z wiadomych powodów zostać miesiącem jesiennym).

Do usłyszenia i zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, w DAB+, aplikacjach mobilnych.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.