Dwaj Polacy na podium w Toruniu. Zmarzlik znów mistrzem globu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-10-03 23:05 | Zmodyfikowano: 2020-10-03 23:05

Drugie miejsce na Motoarenie, podobnie jak dzień wcześniej, zajął Maciej Janowski z Betardu Sparty, a trzeci był Rosjanin Artiom Łaguta. Wrocławianin znów świetnie radził sobie na Motoarenie i gdyby nie defekt w trzeciej serii, prawdopodobnie wygrałby zdecydowanie część zasadniczą zawodów. Jedynej porażki w całym turnieju „Magic” doznał w finale, w którym musiał uznać wyższość sięgającego po złoto w IMŚ Zmarzlika.

Maciejowi Janowskiemu druga lokata w Toruniu osłodziła nieco fakt, że mimo świetnej końcówki cyklu GP, w klasyfikacji generalnej mistrzostw uplasował się na czwartym miejscu. Wicemistrzem świata został jego klubowy kolega ze Sparty Anglik Tai Woffinden, który w dodatkowym wyścigu o drugie miejsce pokonał Szweda Fredrika Lindgrena.

25-letni Bartosz Zmarzlik jest pierwszym Polakiem, który zdobył dwa tytuły mistrzowskie, a także pierwszym któremu udało się obronić trofeum. W historii Grand Prix przed zawodnikiem z Gorzowa sztuki tej dokonało jedynie dwóch żużlowców.