Festiwale Nowe Horyzonty oraz American Film przeniesione do internetu

KM | Utworzono: 2020-10-14 18:38 | Zmodyfikowano: 2020-10-14 18:38
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

W środę organizatorzy festiwalu poinformowali, że z powodu pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej podjęto decyzje o przeniesieniu imprez na platformę online.

- Oznacza to, że w dniach 5-15 listopada będą Państwo mogli obejrzeć w tej formie ponad 170 nowych filmów (w tym ponad 130 pełnometrażowych) z programu obu festiwali - czytamy w komunikacie. 

Jak podano, w salach kinowych odbędzie się tylko kilka „symbolicznych” pokazów, które zostaną zorganizowane zgodnie z wytycznymi GIS. Twórcy festiwali podkreślili, że platforma video, na której będą wyświetlane filmy jest przygotowywana od kilku miesięcy. Szacują oni, że wrocławski festiwal będzie w tym roku jednym z największych wirtualnych festiwali filmowych na świecie, prezentujących najnowsze kino fabularne:

Nie chcemy zapominać o naszych widzach, do których pragniemy dotrzeć z naszym programem. To odpowiedzialność zarówno wobec nich, jak również wobec twórców, którzy trafili na tak pechowy moment, powoduje, że przenosimy dużą część festiwali do Internetu - napisano w komunikacie.

Organizatorzy podkreślili, że cześć filmów, które w tym roku będą prezentowane online, podczas przyszłorocznej edycji festiwali zostanie pokazana w salach kinowych. Jak podano, widzowie, którzy kupili karnety lub akredytacje będą mogli obejrzeć w sieci 50 filmów z programu festiwali. Karnety można też zwrócić lub przełożyć na następny rok.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama