Sztuka w RWK: Piotr Nowak, Elka, Lekcje Sztuki, Sympozjum Sztuki i Marcin Harlender [POSŁUCHAJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2020-10-27 18:12 | Zmodyfikowano: 2020-10-29 16:11


W wałbrzyskiej Starej Kopalni rozpoczęła się wystawa ceramiki, tkaniny, druku i wideo Piotra Nowaka. O "Esencji zgrzytu" porozmawiałem z artystą i z kierownikiem Centrum Ceramiki Unikatowej Piotrem Mickiem.


"Spacer z Elką" to jeden z czterech projektów wyłonionych w ramach OTWARTEGO NABORU PROJEKTÓW do Sympozjum Wrocław 70/20. Wydarzenie jest częścią „finałowego weekendu Sympozjum”, w ramach którego między 6 a 8 listopada miasto wypełnią artystyczne działania nawiązujące do obchodów 50. rocznicy wrocławskiego zjazdu. W temat wprowadziły nas Elżbieta Wolszczak i Anka Bieliz.


Lekcje Sztuki
 to spotkania z twórcami i ekspertami aktywnymi na polu sztuki współczesnej, mediów, designu i kultury. W tym roku odbywają się oczywiście w sieci. O udostępnionym dwa tygodnie temu cyklu "HERSTORIE SZTUKI" i najnowszym, zawierającym osiem filmów "SZTUKA I MIASTO", opowiedział Krzysztof Bielaszka.


Tegoroczne Międzynarodowe Sympozjum Sztuki Było, jest i będzie. Piękne czasy 2020
 już za nami. Odnosząc się jednak do idei tegorocznego wydarzenia, czyli refleksji nad źródłami dzieła i jego wartości w kontekście samego procesu twórczego pracy artysty,  połączyliśmy się z Katarzyną Koczyńską-Kielan.


W pracowni Jerzego Kosałki przy Ruskiej 46 trwa wystawa "Harlender vs Dakszewicz". Opowiedział nam o niej Marcin Harlender.

 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.