Dwa lata prezydentury Jacka Sutryka: "Tramwaj na Jagodno? Nie jestem wróżką"

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2020-11-25 09:11 | Zmodyfikowano: 2020-11-25 09:12
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Straty w budżecie miasta będą coraz większe - mówił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. W związku z panującą pandemią magistrat już stracił około 200 milionów złotych. Na razie nie rezygnujemy z inwestycji, ale trzeba będzie ograniczyć bieżące wydatki - mówił w Rozmowie Dnia Radia Wrocław Jacek Sutryk.

Problemy finansowe mają także miejskie spółki. Widać to na przykładzie wrocławskiego MPK:

Na razie nie ma ryzyka likwidacji miejskich spółek czy ich konsolidacji.

Pytaliśmy także o tramwaj na Jagodno. Kiedy mieszkańcy tego osiedla doczekają się linii tramwajowej? Prezydent Jacek Sutryk nie chce podawać konkretnych terminów, bo to bardzo trudna inwestycja:

Pytaliśmy także, co dalej z tzw. dziurą przy stadionie. - Ten temat to na razie pieśń przyszłości - odpowiadał prezydent:

Sporo mówiło się, że w sąsiedztwie Stadionu Wrocław ma powstać akademia piłkarskiego Śląska. - Myślimy o kilku lokalizacjach blisko stadionu, niekoniecznie w bezpośrednim sąsiedztwie - tłumaczył Jacek Sutryk:

Zmarły niedawno Kardynał Henryk Gulbinowicz 20 listopada 2020 roku mocą decyzji radnych został pozbawiony tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia. Decyzja ta była efektem stanowiska Stolicy Apostolskiej. W komunikacie Watykanu pojawiły się m.in. oskarżenia o współpracę Kardynała z byłą Służbą Bezpieczeństwa. Z tym stwierdzeniem nie zgadzają się byli opozycjoniści z Dolnego Śląska, którzy nazywają je „kłamliwym nonsensem”. Czy radni nie podjęli pochopnej decyzji? - Honorowy Obywatel Wrocław musi być nieskalanie czysty, a stanowisko Watykanu jest jednoznaczne - mówił prezydent stolicy Dolnego Śląska:

Posłuchaj rozmowy: 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Zawsze i wszędzie
2020-11-27 23:47:56
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
pis ****** będzie!!!!
~karzeł żoliborski
2020-11-27 09:51:45
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 8
Uważam, że Jacek Sutryk bardzo dobrze rządzi. Kapitalizm rośnie w siłę, a deweloperka działa ostro. To nic, że mieszkańcy zaczynają z głodu zdychać z braku pracy i upadających firm, ale to wszystko wina PIS-u. To podobno Kaczyński przywlókł Covida z erefen. Chylę czoła przed naszym błogosławionym królem świata Jackiem Sutrykiem. Oby więcej takich prezydentów. No i teraz czekamy na podwyżki MPK !!!. Niech w końcu biedni za coś płacą, a nie tylko na PIS głosują.
~Nick
2020-11-27 07:39:27
z adresu IP: (80.49.xxx.xxx)
Ocena: 3
Sutryk .... Kukła i utrwalacz Wrocławskiego Układu Zamkniętego ... Dutkiewicz 2 dni nie spał przed wyborami bo się bał że jego kukła nie wygra i ktoś wejdzie i zobaczy jego wałki
~Rgg
2020-11-26 20:12:33
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -3
Żenujacy typ. Na zlość kaczyńskiemu wybiorą nawet pawiana. Gratuluję "mondrości "wrocławiaki.
~karzeł żoliborski
2020-11-26 18:14:53
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 10
Drogi KONRADZIE vel Andrzeju64, przecież wielokrotnie pisałeś, że nie jesteś z Wrocławia tylko z jakiegoś Lwówka czy Marczowa więc co Cię obchodzi prezydent Wrocławia? Z tego co pisałeś to nie tylko nie płacisz podatków we Wrocławiu, ale w ogóle ich nie płacisz więc nie masz nic do powiedzenia. Nie powinieneś mieć nawet prawa do udziału w wyborach. ***** ***!
~ZDROJEWSKI, DUTKIEWCZ,
2020-11-26 16:24:40
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -2
SUTRYK - głosowałeś na nich? Więc teraz morda w kubeł!
~Wrocławianin
2020-11-26 16:17:19
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: 2
Szkoda, że takie duże miasto jak Wrocław nie ma lepszego prezydenta.
~Yvette Wroclawianka...
2020-11-26 13:49:50
z adresu IP: (84.194.xxx.xxx)
Ocena: -8
Prezydent jakze rozwojowego, studenckiego, LIETRA'ckiego, elitarnego Grodu Wroclave! Brawo nasz Wlodarzu. FOTO'grafia Mega XXL. Dlaczego wszyscy nie zostali Prezydentem, dlaczego i dlaczego. Mozemy polemizowac tak do konca Swiata. DZIEKUJE'my i kropka
~Jajaja
2020-11-26 13:46:08
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jesdę Prezydętę i... co mi zrobicie? Sami mnie wybraliście, przestańcie psioczyć, jestem taki, jakiego chcieliście... wystraszony po pachy, mało wyraźny i giętki gdzie trzeba. Jestem Waszym lustrem!
~niepolak
2020-11-26 11:07:24
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 19
Tramwaj zderzył się z autobusem, wina Sutryka. Pada deszcz, wina Sutryka. Sąsiad zalał sąsiada, wina Sutryka. Frank podrożał, wina Sutryka. Żona nie daje, a córka się puszcza, wina Sutryka. Ktoś rzucił papierek na ulicy, wina Sutryka. To jest takie podejście homosovieticus, wszyscy są winni dookoła tylko nie ja. Sami nie dbacie o to miasto, bo jesteście dziadami i śmierdzącymi w tramwaju brudasami, wy nawet o higienę osobistą nie potraficie zadbać. Te kretyńskie wpisy farmy trolli poniżej załamują, kim trzeba być żeby sprzedać się za 50groszy? Kim trzeba być żeby kupować za pół darmo mieszkanie w szczerym polu nie myśląc o tym jak się tam będzie dojeżdżało? A potem płacz i wina Sutryka, że jest się dziadem. A my mamy potem płacić z naszych podatków za czyjeś głupie decyzje. W tym mieście są dużo ważniejsze problemy i inwestycje niż tramwaj na jakieś jagodno.
~AjWaj
2020-11-26 10:33:34
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -15
To do kogo masz pretensje? Nie wiedziałeś, jak rządzą liberalni prezydenci. Teraz będzie podwyżka, za podwyżką a na wschodzie polski - darmowa komunikacja miejska, ulgi i przywileje. Taka różnica.
~AjWaj
2020-11-26 09:31:03
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: -12
Jak pisałem już wielokrotnie sprawy we Wrocławiu mają się następująco: 1. Jakość życia jest bardzo niska. 2. Syf, bród, smród i szczury. 3. Wszędzie jest bałagan, tereny wspólne zaniedbane, trawa nie jest koszona. 4. Wszędzie dziurawe i pozapadane drogi, kostka pamiętająca jeszcze Hitlera. 5. Brak obwodnicy dookoła miasta, w szczególności obwodnicy wschodniej. 6. Rozwiązania komunikacyjne to jakiś skansen pod każdym względem. 7. Komunikacja miejska nie jeździ wszędzie i jest droga. 8. Instytucje publiczne szkoły, przedszkola, wiele z nich w opłakanym stanie technicznym. 9. Jakość powietrza bardzo niska. 10. Niekompetentni urzędnicy. 11. Władze mają mieszkańców w wielkiej pogardzie. 12. Pieniądze publiczne są wydawane / przepalane na nieopłacalne projekty np. stadion za 1 mld PLN, wiadomo w jakim celu…, na takim MISIU można było nieźle zarobić. 13. Itd., itp., tak można wymieniać bez końca. Drodzy Mieszkańcy Wrocławia zrozumcie w końcu, że władze Wrocławia nie działają w Waszym interesie. Te złodziejskie cwaniaczki działają w interesie swoim, kolesi i państw trzecich. Dlatego podczas najbliższych wyborów samorządowych zagłosujcie na uczciwych ludzi, którzy będą rozwiązywać Wasze problemy i będą polepszać jakość życia we Wrocławiu.
~Wrocek
2020-11-26 08:57:45
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: -4
Pan prezydent najlepiej opiekuje się kotkami i szuka im domu. Zarządzanie to nie jest jego fach, w końcu to socjolog. Ale na kotkach się zna. No i w lansie króluje. To celebryta nie menager więc czemu się dziwić że miasto kuleje, a w urzędach bajzel większy niż na końcówce jego poprzednika, kiedy urzędnicy wszystko już olewali bo wiedzieli że będzie nowy. I wybraliśmy, nowego, tego samego. Wymyślonego, stworzonego i wykreowanego przez poprzednika, aby dobrze trzymał trupy z szaf pod kluczem. Zmiana nie nadeszła, nadal miernoty z politycznego nadania biorą kasę, nic nie robią i decydują o losach miasta. Pozdrowienia dla Pana Adamskiego, oby nigdy niebyła nam potrzebna interwencja WBiZK, bo biada nam.
~J23
2020-11-26 00:37:20
z adresu IP: (185.49.xxx.xxx)
Ocena: -3
Zawsze może zrezygnować. Mieszkańcy odetchną, miasto odżyje. Nawet niech mu płacą do końca kadencji i tak będzie taniej.
~***** ***
2020-11-25 23:37:01
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 10
***** ***!
~Wnuk szabrownika
2020-11-25 19:41:12
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: -5
My nie chcemy tego presydęta,bo szybko je drogę mi nie ma on rzony.
~Guzik P.
2020-11-25 19:29:11
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: -2
Przepraszam ale czuję się oszukany bez tramwaju na Jagodno. "Nie jestem wróżką" - to jak dostać w twarz.
~PANIE JACKU
2020-11-25 17:38:23
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -9
Nasze elitarne wrocławskie społeczeństwo oczekuje w końcu na podwyżki MPK. My elity mamy samochody i mieszkamy w bogatych dzielnicach. Ci gorsi kursują tramwajami i autobusami. Niech w końcu za coś płacą, skoro PIS im wszystko daje.... Nieprawdaż?
~miasto nie do zycia
2020-11-25 16:42:44
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 7
Sutryk-Podwyzka to najgorszy prezydent miasta, umierajacego miasta pod rzadami lepkich oferm ktorych nie mozna nawet podejrzewac o uczciwosc. Nic nie wniosl, nie ma pomyslow umie tylko jedno - ZROBIC PODWYZKE ! - i to jedyne co umie, jak kukielka.
~Robert
2020-11-25 15:32:20
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -3
Uwielbiam Tych wszechwiedzących, marudzacych. Najgorszy typ ludzi. Nic nie wnoszą, nie mają pomysłów, nie potrafią ich realizować ale na całe szczęście mają fora internetowe. Nikogo nie broniąc, ogarnijcie w końcu swoją kuwetę i pokażcie....
~SAM WYBIERASZ PREZYDENTA
2020-11-25 13:57:40
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 9
Od 30 lat głosujesz na liberałów. Masz pretensję, że źle rządzą? Mniej pretensje do siebie....
~robotnik małointeligentny
2020-11-25 13:49:08
z adresu IP: (80.49.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pan Sutryk z takim entuzjazmem "walił" farmazony, jakby coś z rana za dużo wziął.... No cóż, najgorszy poprzedni prezydent postarał się by jego następca nie okazał się przypadkiem lepszy - i to mu się udało z pomocą bezmyślnie głosujących. Mimo tego życzę jednak panu Prezydentowi by do końca kadencji dokonał czegoś co zmieni moje (i nie tylko) zdanie o nim.
~BRAWO SUTRYK !
2020-11-25 13:20:21
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -10
Dziękujemy za ścieżki rowerowe. Gdzie są ci wyborcy, co na niego głosowali (anty PIS) a teraz plują na niego?
~Albert
2020-11-25 12:25:42
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 11
Nie jest moim celem bronienie Prezydenta JS ale należy też brać pod uwagę, że przejął zarządzanie miastem po (bez wątpienia) najgorszym prezydencie w historii Wrocławia, który nie kontrolował pracy swoich zastępców a te miernoty całkowicie zepsuły miasto.I tu największy zarzut do JS - co w urzędzie miejskim robią jeszcze osoby typu Adamski czy Patalas ?
~tutejszy
2020-11-25 12:16:03
z adresu IP: (194.5.xxx.xxx)
Ocena: 7
"kłamliwe nonsensy" te obyczajowe również to przeszłość a i teraźniejszość wielu
~Radek
2020-11-25 12:04:35
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 5
"Nie jestem wróżką". Taką deklarację p. Sutryk mógł złożyć w 2018 r. Co wtedy obiecał? ‒ Zrealizuję Wrocławski Program Tramwajowy. Zbuduję nowe trasy tramwajowe na: Nowy Dwór, Popowice, Swojczyce, Ołtaszyn, Jagodno, Muchobór Wielki, Maślice i Bartoszowice. Znacznie poprawię dostępność komunikacyjną Psiego Pola.
~////
2020-11-25 11:34:11
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 4
Niechciany tramwaj na Rogowskiej i brak oczekiwanego tramwaju na Jagodno. Stracone 100 mln złotych dotacji na Jagodziński tramwaj. Miasto na krawędzi zarządu komisarycznego, w którym głupie oddanie bateryjki R6 to wyprawa, jak po złote runo na Janowską 51.
~fachowiec
2020-11-25 11:06:48
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 29
Farma trolli PiS może sobie dziś poużywać :)
~Papek
2020-11-25 10:44:18
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
A może niezależne media i profesjonalni dziennikarze zajmą się asystentami Jacka Sutryka zatrudnionymi hurtem z Instytutu Studiów Miejskich? Ktoś będzie na tyle odważny żeby poruszyć ten temat? Czy lepiej siedzieć cicho i mieć dobre relacje z magistratem?
~Papek
2020-11-25 10:41:35
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dlaczego pan prezydent dzieli mieszkańców na lepszych i gorszych? Kim tak naprawdę jest Jacek Sutryk? Gdyby nie poparcie PO które załatwił mu Dutkiewicz w ogóle nie usłyszelibyśmy o Sutryku. W drugiej turze byłyby Chybicka i Różecka.
~Papek
2020-11-25 10:38:48
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -3
Może ktoś by spytał pana prezydenta dlaczego obraża mieszkańców Wrocławia w komentarzach na swoim profilu na Facebooku? Czy znajdą się odważni dziennikarze?
~NIE OBCHODZĄ NAS TORY
2020-11-25 10:33:57
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -10
do Sobótki i jakieś nowe tramwaje. Ważne, że za Sutryka powstało w mieście dziesiątki nowych ścieżek rowerowych. To oznacza, że coraz więcej ludzi jeździ rowerami. I tak trzymać. Reszta spraw mnie nie interesuje.
~jelito grube
2020-11-25 10:33:50
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: -1
wydalić !
~***** ***
2020-11-25 10:30:02
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
***** ***
~Realista
2020-11-25 10:03:19
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -4
Ale lebiega z niego. Spółki miejskie są tworzone tylko w dwóch celach: ukrycia rzeczywistego długu miasta oraz stworzenie stanowisk do upchnięcia "swoich": rodziny, znajomych, za inne "zasługi". Wygląda na to, że w swoich osiągnięciach prześcignie swojego mĘtora zza Odry. Wrocławianie powinni mu zafundować krasnala Jagodko i postawić przy wiadukcie kolejowym na Borowskiej, po którym magistrat nie chce poprowadzić linii do Sobótki, mimo że jest nowe przęsło z torami.
~Tomek
2020-11-25 09:32:44
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 4
Amator, który siedzi sobie w magistracie od wielu lat i udaje, że nie wie jak działają procedury. Miasto nie wiedziało, że tory tramwajowe nie moga się krzyżować z linią kolejową.
~AjWaj
2020-11-25 09:16:14
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: -4
Panie Sutryk, kiedy będzie wschodnia obwodnica Wrocławia??? To jest najbardziej potrzebna rzecz dla tego miasta???