Jacek Sutryk: Złośliwi mogą liczyć wykolejenia. Ja zajmuję się Wrocławiem

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2021-02-26 09:54 | Zmodyfikowano: 2021-02-26 09:59
A|A|A

Gościem Rozmowy Dnia Radia Wrocław był prezydent stolicy Dolnego Śląska Jacek Sutryk.

Internauci policzyli, że już w tym roku wrocławskie tramwaje wykolejały się 30 razy. Czy ta liczba robi wrażenie na prezydencie Wrocławia? Jacek Sutryk mówił, że złośliwi mogą liczyć wykolejenia, ale dla niego priorytetem jest poprawa stanu wrocławskich torowisk i funkcjonowania MPK. Prezydent Sutryk zaznacza, że Wrocław przeznacza ogromne środki, żeby tych wykolejeń było jak najmniej:

Czy jest prowadzony audyt ws. wykoleń wrocławskich tramwajów? Jacek Sutryk zaznacza, że za każdym razem, gdy dostaje alert o wykolejeniu, to chce znać przyczyny tych zdarzeń:

Czy zima zaskoczyła Wrocław? Prezydent mówi, że przyjmuje krytyczne głosy, ale równie dobrze można powiedzieć, że zima zaskoczyła całą Europę. Zdaniem Jacka Sutryka także Niemcy miały spore problemy po intensywnych opadach. - Za każdym razem staramy się odśnieżyć najpierw układ podstawowy, potem dopiero ścieżki i chodniki - mówił Jacek Sutryk i dodaje, że nie można powiedzieć o Wrocławiu, że był nieprzejezdny:

Wrocław zabrał się za łatanie dziur na drogach. Po obfitych śniegach pojawiło się ich o 40% więcej niż rok temu. - Wrocław to tysiące kilometrów dróg, nie uda nam się załatać wszystkich dziur w jednym czasie - mówił Jacek Sutryk i apelował o cierpliwość:

Radny Tadeusz Grabarek i jednocześnie wiceszef Nowoczesnej w wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedział, że przeprasza wrocławian za Sutryka, którym steruje Schetyna. Czy Jackiem Sutrykiem faktycznie steruje Grzegorz Schetyna? Jacek Sutryk mówił, że nie chce nawet tego komentować i tylko pozdrawia Tadeusza Grabarka:

W Radiu Wrocław prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej mówił, że jeszcze przed wakacjami chciałby, aby wszyscy dorośli mieszkańcy zostali zaszczepienie i jest to realny scenariusz. Kiedy we Wrocławiu zakończymy szczepienia? - Mamy możliwości, żeby szczepić 40 tysięcy osób tygodniowo, ale po prostu nie ma szczepionek - mówił Jacek Sutryk:

Od 1 marca wzrastają ceny za parkowanie we Wrocławiu. Do tego w centrum opłaty będą pobierane codziennie od 9. do 20. Czy to dobry czas na podwyżki? Prezydent mówił, że takich nie było od kilkunastu lat i inne miasta także je wprowadzają:

Policzyliśmy jednak, że we Wrocławiu pierwsza godzina za parkowanie w centrum jest droższa niż np. w Warszawie. Także w innych miastach ceny są niższe. Jacek Sutryk tłumaczy, że pod NFM pierwsza godzina za parkowanie jest darmowa i to się nie zmieni:

Ostatnio piłkarze Śląska Wrocław mają zdecydowanie gorsze wyniki. Prezydent tłumaczył, że jest zmartwiony obecną formą wrocławskich piłkarzy, jednak ciągle w nich wierzy:

A czy Jacek Sutryk wierzy także w obecnego szkoleniowca Śląska Wrocław? Tutaj jasna deklaracja nie padła:

Na koniec pytaliśmy o tramwaj na Jagodno. Plany budowy torowiska na wrocławskie osiedle miasto odstawia na razie na bok. Jeszcze w tym roku zaprojektowany zostanie nowy buspas w miejscu przebiegu planowanej linii tramwajowej:

Kiedy więc mieszkańcy osiedla Jagodno będą mogli sprawnie dojechać do centrum?

Posłuchaj rozmowy:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~motorowy
2021-03-03 08:46:43
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 10
Dla $utryka bycie Prezydentem Miasta Wrocławia to poboczne zajęcie. Czego skutki na własnej skórze i zdrowiu odczuli mieszkańcy Wrocławia podczas tegorocznej zimy. Stadion, kopacze, lansowanie się w mediach i Internecie, iwenty z burmistrzami innych dużych polskich miast, członkowstwo w zachodnim związku miast, gdzie nie należy żadne inne polskie miasto to go dopiero rajcuje. Teraz okazało się, że brak nadzoru nad urzędnikami planującymi środki na konserwację zwrotnic był spowodowany ciągotami do stworzenia własnej partii pod światłym przewodnictwem niejakiego $utryka.
~Belfr
2021-03-01 20:45:00
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 20
Kiedy ten wniosek konfederacji o odwolanie matolka???Za co siedza cicho pan Tuduj i reszta?
~AjWaj
2021-03-01 17:30:35
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 27
Panie $utryk, gratuluję dobrego samopoczucia. Jakość życia we Wrocławiu to jedno wielkie dziadostwo. Dziwię się tylko, że ciemny lud Wrocławia i pożyteczni idioci wybierają sobie na prezydenta socjologa, zamiast kompetentnego managera??? Ludzie ogarnijcie się wybierajcie takich ludzi, którzy polepszą Waszą jakość życia.
~motorowy
2021-03-01 13:01:45
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 18
//// proszę zapoznać się z artykułem z Gazety Wrocławskiej z dnia 28 lutego pt. Skończyły się pieniądze na utrzymanie zwrotnic. I wtedy spadł śnieg, a MPK przeprosiło za pogodę. Gdzie ujawniono prawdziwe przyczyny zimowego horroru z tramwajowymi zwrotnicami. Dostęp 1 marca 2021 godzina 8:00.
~////
2021-03-01 12:02:41
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 17
Dziś wykoleił się kolejny tramwaj na prostym odcinku Legnickiej. Pisze o tym Gazeta Wrocławska "Kłopoty pasażerów MPK we Wrocławiu. Wykolejenie i zatrzymanie tramwaju. Tramwaj linii 33 wypadł z torów na Legnickiej, około godziny 8:20. Wóz MPK zablokował przejazd przy Magnolii w kierunku centrum miasta. Na miejsce skierowano służby MPK, które uporały się z problemem (dopiero) po dwóch godzinach. Wprowadzono objazdy, tramwaje jadące Legnicką do centrum miały opóźnienia. Nie były to jedyne kłopoty pasażerów w ten poniedziałkowy poranek. AKTUALIZACJA, godz. 10:30 Około godz. 10.20 udało się przywrócić normalny ruch tramwajów na Legnickiej. Przyczyną wykolejenia była pęknięta szyna, którą DORAŹNIE naprawiono."
~motorowy
2021-02-28 10:49:17
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 30
Na zdjęciach widać uśmiechniętego, zawodolonego z siebie $utryka. Ale życie pisze własną historię: W piątek 26 lutego br. po godz. 16 tramwaj linii 74 jadący z Osobowic w kierunku FAT-u wypadł z szyn i wjechał na peron przystanku "Dmowskiego" przy ul. Władysława Jagiełły tuż obok stojących tam ludzi. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał choć stojący tam ludzi przeżyli chwile grozy na widok sunącego na nich tramwaju. W drodze na peron przystanku tramwaj pokonał przejście dla pieszych. MPK odnotowało to zdarzenie jako wykolejenie bo nie było osób poszkodowanych. Zapewne dla $utryka nie jest temu winien Balawajder. Dla Balawajdera zapewne winien jest motorniczy. Dla mnie winnymi są $utryk i Balawajder. Motorniczy był między młotem a kowadłem. Jest karany za spóźnienia. Jest karany za wykolejenia. Jest karany za nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności za ma dostosowywać się do sygnalizacji świetlnej. I tu dochodzimy do sedna sprawy piątkowego wypadku. Sutryk jako prezydent Wrocławia odpowiada za bezpieczeństwo mieszkańców Wrocławia. Gdyby znał się na niuansach komunikacji miejskiej to by zmienił rozkłady jazdy tramwajów i rytm zmiany świateł dostosowując je do katastrofalnego stanu torowisk i taboru. Mógł też o to wnioskować Balawajder ale nie zrobił tego. Teraz Interwencyjnie należy zmienić rozkłady jazdy tramwajów i rytm zmiany świateł dostosowując je do katastrofalnego stanu torowisk i taboru.
~Mops
2021-02-28 09:25:06
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 7
Te skody tramwajowe są ochydne.. Czechy i nikt ich niechciał.. BO GŁOŚNO O NICH ŻE SIE WYKOLEJAJĄ..... W CZECHACH KIEDYŚ.. I TO NIE TORY ZŁE A TE SKODY.. PANIE SUTRYK!!! A SUTRYK JE KUPIŁ CZY KTO?? ? NAJTAŇSZE I NAJGORSZE TRAMWAJE.. TAK NIKT ICH NIECHCIAŁ!!!!! TYLKO TE SKODY SIE LEJAJĄ!!!!!!!!!! 30 WYKOLEJEŇ W TYM ROKU.. TO SKANDAL PANIE BYŁY DYREKTORZE MOPS.. SUTRYK
~sutr i dutko
2021-02-28 00:23:25
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
tylko podwyzki umieja ribic lac ich haropem obydwu zwlascza lysola dutkiewa za staty obuchem po kysej lepetynie
~Jola.
2021-02-27 22:41:37
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: 22
Dawno nie słyszałam zeby redaktor będąc miłym tak kogoś poturbował. Ten Nasz Prezydent ma problem z każdą rzeczą o którą pytał redaktor.
~Car
2021-02-27 17:36:02
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 13
Pamiętam go z podstawówki, ale sobie zj..ba wybraliście.......
~////
2021-02-27 15:58:33
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 9
Fotografia nr 2 pozwala powątpiewać w trzeźwość umysłu naszego Słonka Sudetów? Jak bym mu dzieci z przedszkola nie powierzył w opiekę.
~obserwator.
2021-02-27 13:34:36
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 6
Krysław, KWk, Wrocławianka, to jedna osoba??? Jakiś taki sam adres IP. Pochlebne komentarze płyną od jednej osoby???
~Grzechnik
2021-02-27 13:23:21
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 0
Z Grzechnikiem jest podstawowy problem: nie ma żadnego zaplecza politycznego. Pozostają mu melepety z PiS albo zostanie vickiem (mało prawdopodobne BTW) poprzez przyklejenie się do proniemieckiego obozu niszczącego polskie wartości narodowe. Dobry lider buduje aktywnie zaplecze, a tu mamy do czynienia z wygrzewaniem się na ławce radnych. Jedyne wyjście w tej sytuacji to zatrudnianie ludzi z kompetencjami, czyli odwrócenie magistrackiej rzeczywistości. Inaczej będziemy mieli dalszą kontynuację prawie 20-letniej kloaki.
~Krysław
2021-02-27 12:20:14
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -16
Wredne, zaczepne, niesprawiedliwe, nie merytoryczne, obraźliwe komentarze towarzyszą wszelkim działaniom prezydenta Sutryka, są wyraźnie sterowane przez działaczy pis, internetowe grupy i różnej maści frustratów. Jak długo można to cierpliwie znosić i jak nie dziwić się, że puszczają nerwy atakowanemu?
~działkowicz
2021-02-27 09:25:05
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 8
$utryk powieś we Wrocławiu tysiące budek dla ptaków. Będzie mniej komarów i much w lecie.
~Szajs na szajsie
2021-02-27 08:35:48
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 14
Zlosliwi?Co ten pajac gada???Wykolejenia i to,ze ludzie je licza i boja sie o bezpieczenstwo swoje w komunikacji ten gbur nazywa zlosliwoscia? Kogo wyscie wybrali to wariat!
~Apaszka
2021-02-27 08:19:49
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 5
ma małego ptaszka
~KWk
2021-02-27 00:41:48
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -1
Wiadomo o co chodzi w tych napastliwych komentarzach:Grzechnik waszym kandydatem: ~Tomek2021-02-26 12:01:58z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)Ocena: 10 Do wszystkich narzekających wybory były w 2018 następne w 2023 macie czas przemyśleć czy głosujecie na PiS PO/KO czy na Roberta Grzechnika
~KWk
2021-02-27 00:35:59
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -1
Wczoraj, 26-02-2021 09:55 Londyńczycy zmagają się z plagą szczurów. "Władze nie mają żadnego planu działania" W mieszkalnych częściach Londynu jest coraz więcej szczurów. Zwierzęta zaczęły do nich migrować w poszukiwaniu pożywienia, do którego wcześniej miały nieograniczony dostęp praktycznie w każdej części miasta. "Aktywność szczurów wzrosła o 78 proc."
~KWk
2021-02-27 00:32:49
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 3
Plaga szczurów wyrosła na największe zmartwienie paryżan, przed kwestiami bezpieczeństwa i walką z zanieczyszczeniem powietrza - wynika z sondażu omawianego w poniedziałek przez "Le Figaro". Szacuje się, że w stolicy Francji jest dwa razy więcej szczurów niż ludzi.
~Wrocławianka
2021-02-27 00:27:49
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Absolwent socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego z 2002[2]. Po studiach objął stanowisko dyrektora Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych w Warszawie[2]. Był doktorantem w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i wykładowcą w stołecznej Wyższej Szkole Pedagogicznej[3]. Od 2007 pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej we Wrocławiu. W listopadzie 2011 objął stanowisko dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia[4], zajmując je przez siedem lat. Sprawował nadzór nad wrocławskimi instytucjami kultury, jednostkami sportu i rekreacji, zdrowia i pomocy społecznej (m.in. Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej), Młodzieżowym Centrum Sportu Wrocław, Wrocławskim Zakładem Aktywności Zawodowej, Wrocławskim Centrum Integracji, Wrocławskim Zespołem Żłobków, Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. W latach 2010–2017 przez dwie kadencje był członkiem Rady Pomocy Społecznej przy ministrze pracy i polityki społecznej (od 2014 jako jej przewodniczący
~Narcyzie Sutryczy..
2021-02-26 23:30:52
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 6
Zajmujesz sie tak tzn niszczysz go gorzej niz byl niszczony w czasie wojny nic juz po Sutryczym zgnilym jaju zbierac nie bedzie mozna jedynym ratunkiem dla Wroclawia jest dymisja tego narcyza. Po co Sutryk zostal namaszczony przez Dudusia? Ano po to zeby mogl splacic swoje dkugi w ktorych tonie w kampanii sni slowem o tym nie wspomnial zwykly buc. Warszawa to wersal przy tym co ten buc wyrabia we Wroclawiu
~////
2021-02-26 23:26:03
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 6
Dziś tramwaj wjechał w przystanek. Już wiem co tak cieszyło Sutryka. Pisze o tym Gazeta Wrocławska. Wrocław: Tramwaj wypadł z szyn i wjechał na przystanek. Ludzie mają szczęście, że żyją [ZDJĘCIA]
~wrocławianin
2021-02-26 22:55:30
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 9
$utryk mówił, że złośliwi mogą liczyć wykolejenia, ale dla niego priorytetem jest poprawa stanu wrocławskich torowisk i funkcjonowania MPK. Tak nie powinien mówić prezydenta miasta Wrocławia wybrany w demokratycznych wyborach przez większość głosujących. Osoba licząca wykolejenia wyrażała w ten sposób obawę o bezpieczeństwo pasażerów MPK. Nie jest to pierwszy raz kiedy $utryk używa pogardliwej, lekceważącej retoryki w stosunku do mieszkańców Wrocławia mających odmienne zdanie niż $utryk. Podobnie było kiedy na antenie PRW $utryk w styczniu 2021 r. nazwał ludzi proponujących zmiany w systemie komunikacji zbiorowej “chłopakami w krótkich spodenkach”. To nie pierwszy raz, kiedy $utryk tak właśnie komentuje krytykę lub odmienne zdanie osób, które zgłaszają pomysły na miasto odmienne od jego własnej wizji. Podobnie polemiki $utryka z opozycyjnymi radnymi są na niskim, wręcz obraźliwym poziomie.
~Krysław
2021-02-26 21:33:46
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -7
Stachowiak-Różecka byłaby lepsza? To dopiero prostaczka!
~////
2021-02-26 21:28:13
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 5
ale wykolejony... Pośmiewisko na całą Europę.
~KWk
2021-02-26 21:26:33
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 3
Stanowczo podszkolić się tu trzeba z życiorysu Prezydenta Sutryka
~3pokolenieWro
2021-02-26 20:34:20
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 9
Uprasza się szanownych wyborców, o sprawdzanie na kogo głosują. Ten gość, nie wiadomo z jakiej racji, najsampierw był dyrektorem MOPS( taki młody, taki zdolny!), potem zniknął w Warszawie( jakieś tajemnicze szkolenia) i wrócił jako nominat na prezydenta Wro. Piękne plakaty, kupa kasy na kampanię i bam!!! Mamy świetnego prezydenta. Myślcie ludzie, zanim oddacie swoje podatki w ręce takich ludzi.
~Wrocławianin
2021-02-26 20:26:57
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wrocław, wrocławianie, Wrocław, wrocławianie ...????
~andiamo
2021-02-26 20:10:42
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 18
Facet jest prostakiem z wysokim ego. Nigdy nie powinno go być na tym stołku.
~Mikon
2021-02-26 19:52:58
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 12
Zmarnowalem głos odając na Sutryka. Oszukał mnie swoim hasłem,, przywrócę wszystko do normalności " Takich idiotyzmów dawno nie widziałem Podam nazwy ulic Daszyńskiego, Poswięcka, Kasprowicza od pl.Pilsudzkiego,Nowowiejska przy Górnickiego .Bus pasy środkiem drogi.Zwęrzanie ulic .Wizytówka myślenia to wiadukt na Boy Żeleńskiego
~Terto
2021-02-26 18:25:19
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pod Wrocławiem kolejne inwestycje potrzebujące kilka tysięcy pracowników
~Realista
2021-02-26 17:02:19
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 21
Po latach zaniechań Wrocław komunikacynie leży na łopatkach. Gdyby przyszedł ktoś z innego kręgu, z inną wizją, to może sytuacja miała by szansę się zmieniać. Niestety mamy kontynuację polityki poprzednika i to z nową siłą. Fatalna komunikacja miejska plus walka z kierowcami, pogłębią narastające problemy. Uważajcie z tym zamykaniem się, bo niedługo Wrocławianie będą jeżdzić w drugą stronę do pracy i załatwiać sprawy, poza Wrocław. Już teraz na dojeżdżanie do pracy do centrum stanowi duży problem dla pracowawców i pracowników. Zaporowe opłaty za parkowanie po 7 zł na godzinę, do godz. 20 w weekendy, odstraszą niedzielnych turystów, bo Polak potrafi liczyć. Będą padać gastronomia usługi w centrum. Pazerność też ma granice. Poprostu przeciętność, brak perspektywicznego myslenia, brak otwartości, nieżyciowe decyzje i dużo pustego oderwanego od życia gadania od lat.
~wrocławianin
2021-02-26 15:03:49
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 22
Jestem pełen podziwu dla elokwencji pana prezydenta. Ale cala elokwencja jest na nic jeżeli zada się proste pytanie dlaczego przez ponad dwa lata sprawowania urzędu $utryk i Balawejder nie przygotowali wrocławskich torowisk na nadejście zimy i w zimową niedzielę obudzili się z ręką w nocniku..
~Mecenas
2021-02-26 14:50:42
z adresu IP: (50.254.xxx.xxx)
Ocena: 18
A MPK nie jest spolka miejska podlegla miastu? Ten Pan nie ogrania niczego. Zdrojewski troche zrobil porzadku. Dudi wiadomo, a ten do konca wszystko porozwala. Zamiast na Prezydenta miasta powinien startowac w top model.
~usmiech wodza szczurow!
2021-02-26 14:43:50
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 23
sutryk prawi o zlosliwosciach ludzi. Ale to sutryk ma byc SLUZACYM tychze ludzi - po to go wybrali. I teraz ci ludzie mowia - SPRAWDZAMY. I co widzi Wroclaw? Ano puste rece sutryka, upadek miasta, gigantyczne podwyzki i do tego w sutrykowym zapyzialym miasteczku nie ma czym oddychac i miasto dusi sie od smrodu - ktory sutryk najwidoczniej uwielbia i wysoko sobie ceni. Panie - pan zes zamienil Wroclaw w smierdzacy burdel i zaden PR i slodka focia z nowymi zebami tego nie zmienia. Jest tragicznie i jak slyszymy stale od znajomych z zachodu - miasto zalosnie odstaje od standardow zycia Europy zachodniej - brud , smrod , brak powietrza i szczury latajace stadami po chodnikach przed hotelami - i to wszystko za ogromne oplaty jakie mieszkancy ponosza na rzecz zadowolonego z siebie sutryka. Ludzie mowia ze bez jednej lub dwoch kresek ze stolika wodz nie moze juz usmiechac sie, fotki ze studia na to wlasnie wskazuja
~kader
2021-02-26 14:38:47
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 20
W dzisiejszej Gazecie Wyborczej Wrocław jest zdjęcie pana prezydenta za kierownicą autobusu. Urzekło mnie - pełna harmonia. Po prostu - właściwy człowiek, na właściwym miejscu. Boję się, że to tylko ustawka...
~Dera
2021-02-26 14:31:10
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 8
Kolej aglomeracyjną we Wrocławiu zamierzają utworzyć władze wojewódzkie. Jednak przedstawiciele miasta są wobec tych planów nieufni. Do tego stopnia, że stawiają marszałkowi ultimatum: jeżeli w ciągu dwóch lat taka kolej nie powstanie, to magistrat wprowadzi tramwaje dwusystemowe, czyli takie które pojadą po torach tramwajowych i kolejowych. Projekt jest na liście rezerwowej w kolejce po pieniądze z UE na lata 2014-2020 – informuje „Gazeta Wrocławska”. Urząd Marszałkowski wciąż jednak nie ustalił szczegółów dotyczących harmonogramu uruchamiania kolei aglomeracyjnej. Władze województwa podkreślają w tym względzie konieczność współpracy z gminą Wrocław. Ta deklaruje, że chce współpracy, ale na konkretne decyzje daje marszałkowi dwa lata. Inaczej zacznie wdrażać w życie alternatywny projekt, czyli tramwaj dwusystemowy. Zaletą takiego pojazdu jest możliwość jazdy zarówno po torach tramwajowych, jak i kolejowych. Zwłaszcza, że ich rozstaw jest taki sam. Projekt znajduje się na liście rezerwowej wśród zadań do realizacji współfinansowanych ze środków unijnych do 2020 roku. Wrocław oszacował, że przedsięwzięcie pochłonie aż 412 mln zł, z czego 285 mln zł pokryje UE.
~fachowiec
2021-02-26 13:47:54
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -7
Śniegu przez ostatnie 3 lata było we Wrocławiu całe 8 dni (tegoroczne), w oszałamiającej ilości 25cm. Więc w sumie burza o nic. Podobnie z tramwajem na Jagodno. Wkrótce powstanie przystanek kolejowy na Paderewskiego i na Wrocław Główny dojazd zajmie 2 minuty, do tego po buspasach będą śmigać autobusy. Pytanie więc po co ten tramwaj? Chyba tylko żeby PiSiory typu Grzechnik mogły bić wiecznie pianę.
~Wrocek
2021-02-26 13:34:33
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 23
Chyba lansem, bo takiego bajzlu we Wrocławiu niebyło nawet na końcu ostatniej kadencji Dutkiewicza, kiedy urzędnicy już wszystko olewali bo wiedzieli że idzie zmiana. Niestety zmiana nie nadeszła.
~Niep
2021-02-26 13:19:45
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
Kiedy beda niskopodlogowe ludzi duO jest niepoelnosorawnych obiecal a jesaxza stare glownie zlomy. Poza ttm np na karkonoakoej przy zajezdni tragedia staly tramwaje bez powodu z 15 min zanim przejechal
~Wroc
2021-02-26 12:37:15
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 18
Ja zaczynam mieć wątpliwości czy p. Jacek jest w stanie się zajmować własną dupą po sraniu, skoro tak wygląda jego zajmowanie się miastem. #stopsutryk
~Tomek
2021-02-26 12:01:58
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 13
Do wszystkich narzekających wybory były w 2018 następne w 2023 macie czas przemyśleć czy głosujecie na PiS PO/KO czy na Roberta Grzechnika
~PRW COVID
2021-02-26 11:53:05
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: 15
jakiż on piękny ten Kilkujadek
~Daj spokój Jacuś
2021-02-26 11:13:34
z adresu IP: (178.218.xxx.xxx)
Ocena: 25
Zapatrzony w siebie loluś. Nie da się gościa słuchać !
~mgy
2021-02-26 11:09:03
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 15
to nie zlosliwi tylko mieszkancy Wrocławia bezposrednio dotknieci przez lata zaniedban MPK i zlego zarzadzania miastem wiec wydaje mi sie ze warto tez ich sluchac
~1 km/h
2021-02-26 10:27:02
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 20
Taka będzie prędkość przejazdu tramwaju przez skrzyżowanie na koniec kadencji tego półarlekina. Jedno wiemy od czasu błazeńskiego show, który urządził na swoją pierwszą rocznicę: zajmuje się wyłącznie sobą przy pomocy trójcy (FB, Insta, Twitter) na poziomie Bravo Girl.
~mieszkaniec jagodna
2021-02-26 10:06:09
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 21
błazen
~wroc
2021-02-26 10:05:33
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 21
pan Nikt