Zmarnowana przewaga Chrobrego

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2020-12-09 19:16 | Zmodyfikowano: 2020-12-09 19:16

W pierwszej połowie w bramce gospodarzy dwoił się i troił Rafał Stachera, który bronił z 42% skutecznością. Jego koledzy w ataku też spisywali się dobrze i jeszcze na pięć minut przed przerwą Chrobry prowadził 14:9. Wydawało się, że głogowianie nie tylko zejdą do szatni prowadząc, ale także są już na autostradzie do zwycięstwa w całym meczu. Nic z tego.

Do końca pierwszej połowy MKS Kalisz rzucił 5 bramek, a dolnośląska drużyna tylko jedną. Po przerwie goście szybko wyszli na prowadzenie. Wystarczyły im do tego trzy minuty. W 41 minucie MKS prowadził już 20:18 i wtedy ekipa z Kalisza nieco spuściła z tonu dzięki czemu Chrobry doprowadził do remisu.

Nerwową końcówkę lepiej rozegrali jednak goście i głogowianie po raz szósty w tym sezonie schodzili z parkietu pokonaniu. Po dziewięciu rozegranych meczach Chrobry zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Chrobry Głogów - Energa MKS Kalisz 27:29 (15:14)

Chrobry: Stachera (14/41 - 34%), Derewiankin (0/1 - 0%), Kapela (0/1 - 0%) - Babicz 5, Jamioł 5, Zdobylak 4, Krzysztofik 3, Orpik 3, Bekisz 3, Tilte 3, Klinger 1 oraz Warmijak, Grabowski, Sadowski, Tylutki, Marszałek.