Dreszczowiec w Głogowie

BT, materiały prasowe Superligi | Utworzono: 2022-02-20 19:28

Dużo się działo w tym meczu, a jego losy odwracały się kilkukrotnie, ale jedno jest pewne – emocji nie brakowało. Oba zespoły dały z siebie wszystko, a kibice do ostatnich sekund mogli oglądać niezwykle zaciętą walkę. Mecz zakończył się remisem i o ostatecznym wyniku zadecydowały rzuty karne – tutaj lepsi okazali się gospodarze. MVP meczu został Rafał Stachera, który znakomicie spisywał się w bramce. Bramkarz Chrobrego otrzymał nagrodę od NamedSport.

Kaliszanie pewnie weszli w mecz. Przez pierwsze 20′ minut dominowali na parkiecie i skutecznie wykorzystywali błędy w obronie gospodarzy. Chrobry w tych pierwszych minutach nie miał również pomysłu na grę w ataku, a zdobywanie bramek skutecznie utrudniał Łukasz Zakreta, który bronił doskonale. W 18′ minucie goście prowadzili już czterema bramkami. Sytuacja się zmieniła, gdy na boisku pojawił się Tomek Klinger, który pomógł swojej drużynie odrobić starty, w ciągu 3′ minut rzucając 3 bramki. W międzyczasie Rafał Stachera oddał celny rzut na bramkę przeciwnika, wykorzystując brak bramkarza i w 22′ minucie był już remis 10:10. Głogowianie do końca pierwszej połowy powiększali przewagę i na przerwę schodzili prowadząc trzema bramkami.

Początek drugiej połowy to była nadal dominacja Chrobrego. Goście starali się gonić, ale mieli spore problemy w ataku pozycyjnym. Nie potrafili się przebić przez obronę głogowian. Zmusiło ich to do grania siedmioma zawodnikami w polu, co okazało się skuteczne. Gospodarzom nie udało się wykorzystać pustej bramki przeciwnika i kaliszanie doprowadzili w końcu do remisu. Ostatnie 15′ minut to była naprawdę emocjonująca walka – oba zespoły zdobywały bramkę za bramkę. Mecz zakończył się remisem 27:27 i o ostatecznym wyniku rozstrzygnęły rzuty karne. Zawodnicy Chrobrego wykonywali bezbłędnie swoje rzuty, a bramkarze Dereviankin i Stachera obronili dwa ostatnie karne wykonywane przez kaliszan i to Chrobry cieszy się dzisiaj z 2 punktów.

Chrobry Głogów – Energa MKS Kalisz 27:27 (15:12); 4:3 w karnych

Chrobry: Stachera 1, Dereviankin, -Grabowski 1, Zdobylak 6, Warmijak, Klinger 3, Kosznik, Orpik 3, Jamioł 1, Matuszak 2, Otrezov 5, Styrcz 1, Paterek 2, Skiba 2

MKS Kalisz: Krekora, Zakreta – Krępa 3, Tomczak 2, Kamyszek 1, Adamski 4, Kus 1, Drej 7, Góralski 4, Szpera 1, Pilitowski K. 1, Pilitowski M. 2, Makowiejew 1,

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.