Nowy przystanek kolejowy w Bielawie

Aleksander Ogrodnik, jk | Utworzono: 2020-12-12 08:28 | Zmodyfikowano: 2020-12-12 08:29
A|A|A

fot. UM Bielawa

Dotychczas w 30 tysięcznym mieście istniał tylko jeden przystanek kolejowy, który odsunięty był od środkowej i dolnej części miejscowości. - Teraz to się zmieni. Nowy przystanek zlokalizowany będzie przy ulicy Bohaterów Getta tuż przy osiedlu Włókniarze - mówi burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj:

Mieszkańcy nie kryją zadowolenia:

To nie koniec zmian na torach w Bielawie. W najbliższym czasie planowane jest wydłużenie przebiegu trasy i budowa dwóch kolejnych przystanków “Zbiornika Sudety” przy Jeziorze Bielawskim oraz “Nowa Bielawa” w górnej części miasta.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Komentarz został usunięty
2020-12-14 20:10:48
z adresu IP: (211.248.xxx.xxx)
Ocena: 19
Komentarz został usunięty
~et22-1000
2020-12-13 23:50:47
z adresu IP: (110.233.xxx.xxx)
Ocena: 19
Co komu po nowym przystanku, skoro likwiduje się linie kolejowe. Linia do Lwówka Śląskiego jest uważana przez znawców za jedną z najpiękniejszych w Polsce! Tymczasem Koleje Dolnośląskie zlikwidowały na niej niedawno wszystkie pociągi. Podejście do kolei gorsze niż w Afryce Równikowej. Cała Polska kpi z Dolnego Śląska. Odwołać marszałka i prezesa Kolei Dolnośląskich za niszczenie kolei na Dolnym Śląsku!
~P. Rachwalski
2020-12-12 23:50:34
z adresu IP: (218.231.xxx.xxx)
Ocena: 19
Lepiej wyremontować linię do Lwówka, która jest uważana przez znawców za jedną z najpiękniejszych linii w Polsce! Tymczasem Koleje Dolnośląskie zlikwidowały na niej niedawno wszystkie pociągi. Podejście do kolei jest tu gorsze niż w Afryce Równikowej. Cała Polska kpi z Dolnego Śląska. Odwołać marszałka i prezesa Kolei Dolnośląskiego za niszczenie kolei na Dolnym Śląsku!
~Paweł Kukurowski
2020-12-12 23:50:19
z adresu IP: (218.231.xxx.xxx)
Ocena: 17
A czy miłośnicy poniosą konsekwencje kiedy okaże się że do jazdy tymi bzdurnymi pociągami do Bielawy nie będzie chętnych? Przypominam że busy i autobusy latają co kilkanaście minut w tych kierunkach, a przystanek w Bielawie jest na samym dole i potem i tak trzeba przesiadać się do busów jeżdżących dalej kompletna głupota i marnowanie pieniędzy. A ile osób dziennie skorzystało by z bezpiecznych ścieżek poprowadzonych po torowiskach. Niech miłośnicy wsiądą na rower i przejadą się DK do Bielawy zobaczą jakie to niebezpieczne.
~wasabi co smrodem wabi
2020-12-12 23:49:44
z adresu IP: (218.231.xxx.xxx)
Ocena: 18
W Bielawie jest zdewastowany dworzec kolejowy który ciekawostka miał podziemne przejścia na perony.Gadanie i nic z tego nie będzie to wielka ściema. Na ciul wiadukt jak nie ma torowiska mosty kolejowe od dziesiątek lat nie konserwowane to będzie po trzeba dziesiątki milionów złotych.Gadanie dla frajerów.
~Henryk Grabiarz
2020-12-12 23:49:24
z adresu IP: (218.231.xxx.xxx)
Ocena: 15
Przy tej ilości przystanków do Bielawy będzie się jechać pociągiem min. godzinę. Za długo, szybciej autobusem, samochodem.
~Tomek Janiszewski
2020-12-12 23:49:06
z adresu IP: (218.231.xxx.xxx)
Ocena: 18
To są te tory czy mają je i tak rozebrać. Jak napisałem, jutro przejadę autem po torowisku. Wątpię czy film się zmieści do zamieszczenia. Będę nagrywał fragmentami. To i tak nie zmieni mojego zdania. Kolej to Bielawy to marnotrawstwo pieniędzy podatników. ! Ciekawe ile wagonó zawróci na dworcu PKP w Bielawie ? Chyba cały skład Orient Ekspresu :D Żegnam do jutra, do relacji z trasy.
~Komentarz został usunięty
2020-12-12 23:48:44
z adresu IP: (218.231.xxx.xxx)
Ocena: 20
Komentarz został usunięty
~miejscowy
2020-12-12 23:48:08
z adresu IP: (218.231.xxx.xxx)
Ocena: 18
czy oni sami będą płacić za utrzymanie tej linii do Bielawy czy zapłacimy my wszyscy ? bo jak ja mam płacić na kolej z której nie będę korzystał to się nie zgadzam - zrobić ścieżki rowerowe !! no chyba że oni chcą to wyremontować za państwowe nasze pieniądze a potem odkupić za przysłowiową złotówkę i odsprzedać niemcom za miliony euro - coś jest na rzeczy że pchają ten temat w mediach - coś chcą ugrać i chyba nie chodzi jak zwykle o pieniądze - może jacyś dziennikarze śledczy się temu przyglądną kto stoi za tymi ludźmi bo pasjonaci to oni raczej nie są ..
~Bielawianka
2020-12-12 23:47:42
z adresu IP: (218.231.xxx.xxx)
Ocena: 17
Kto będzie do tego dokładał ? Zróbcie ścieżkę dla pieszych i rowerów do Bielawy. Sukces będzie większy niż kolej !
~Wrocławiak
2020-12-12 23:47:22
z adresu IP: (218.231.xxx.xxx)
Ocena: 20
Torów do Bielawy nie ma i długo nie będzie ale będzie nowy przystanek Bareja do kwadratu gdzie mózg i pisiory z kwiatami dla dudy, dno,
~Ślązak
2020-12-12 16:52:08
z adresu IP: (77.255.xxx.xxx)
Ocena: -22
Brawo Bezpartyjni Samorządowcy!
~głos z Marczowa
2020-12-12 11:29:32
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -24
Bardzo dobrze. Tam, gdzie ludzie chcą korzystać z kolei, trzeba im to ułatwiać.