Legionovia ponownie lepsza od siatkarek z Wrocławia

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2020-12-14 21:15

Volley rozpoczął bardzo dobrze, od dwóch skutecznych akcji na siatce Natalii Murek. Zespół z Dolnego Śląska prowadził już 5:2, ale podopieczne Alessandro Chiappiniego szybko opanowały sytuację, wychodząc na 7:5. A później błyskawicznie uciekły rywalkom, powiększając przewagę do ostatniej piłki tej partii, którą zakończył (25:15) skuteczny atak Oliwii Różański.

Kolejną odsłonę legionowianki ponownie rozpoczęły od strat i znów, tym razem po ataku Anny Bączyńskiej, Volley wygrywał 5:2. Później jednak wrocławianki wrzuciły piąty i bieg i odjechały Legionovii naprawdę daleko. Drużyna trenera Kurczyńskiego prowadziła już 10:4, gdy rywalki zaczęły mozolnie odrabiać straty. Przewaga gości malała punkt po punkcie, aż wreszcie po ataku Różański był remis po 16. Trzeba oddać wrocławiankom, że walczyły ambitnie. Po bloku Adrianny Szady przyjezdne prowadziły 22:20. Przerwa na żądanie trenera Chiappiniego wybiła jednak skutecznie Volley z rytmu. Do końca seta wrocławianki zdobyły ledwie jeden punkt, a po asie serwisowym Jessici Rivero Marin siatkarki Legionovii zapewniły sobie zwycięstwo w drugiej części meczu.

Rozpędzone legionowianki kolejną partię rozpoczęły od prowadzenia 6:0. Tym razem w roli goniących musiały występować siatkarki z Wrocławia, ale robiły to na tyle skutecznie, że po zepsutym ataku Mai Tokarskiej był remis 20:20. Chwilę potem pomyliła się Różański i Volley po raz pierwszy w tej partii wyszedł na prowadzenie. Wrocławianki mogły doprowadzić do przedłużenia spotkania, bo miały piłki setowe, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Znów skuteczniejsze w końcówce okazały się przeciwniczki. Przy stanie 27:26 dla Legionovii skutecznym atakiem popisała się rozgrywająca Alicja Grabka i sędziowie zakończyli, trwający nieco ponad 1,5 godziny, mecz.

DPD Legionovia Legionowo – Volley Wrocław 3:0 (25:15, 25:23, 28:26).

Legionovia: Alicja Grabka, Paulina Majkowska, Julie Oliveira Souza, Jessica Rivero Marin, Olivia Różański, Maja Tokarska - Izabela Lemańczyk (libero) - Diana Dąbrowska, Klaudia Kulig (libero), Daria Szczyrba, Zana Zdovc Sporer.

Volley Wrocław: Anna Bączyńska, Karolina Fedorek, Małgorzata Jasek, Natalia Murek, Adrianna Szady, Kamila Witkowska - Agnieszka Adamek (libero) - Izabella Rapacz, Marta Wellna, Weronika Wołodko.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.