Wrocławianki wracają do gry. Oficjalny debiut trenera Murka

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2021-01-11 09:15

Wrocławianki ostatni raz w lidze grały 21 grudnia, gdy uległy Radomce 2:3. Nieco krótszą przerwę miały ich najbliższe rywalki. Zamykające tabelę siatkarki z Piły 30 grudnia przegrały na własnym parkiecie z Pałacem Bydgoszcz 0:3 i pozostają z jedną wygraną na koncie na ostatniej pozycji w rozgrywkach.

Faworytem poniedziałkowej potyczki będą plasujące się dwie lokaty wyżej wrocławianki, które w pierwszym meczu zwyciężyły u siebie PTPS 3:1.

Jedynym zmartwieniem ekipy z Dolnego Śląska jest długa, bo trzytygodniowa przerwa w grze o punkty i związany z nią brak rytmu meczowego. Wrocławianki wykorzystały ją m.in. na udział w towarzyskim turnieju w Częstochowie. Volley wygrał zawody pod Jasną Górą, pokonując w finale inny klub ekstraklasy Jokera Świecie. To pierwszy szkoleniowy sukces Dawida Murka, który tuż po meczu z Radomką został ogłoszony nowym trenerem ekipy Volley.

Dzisiejszy mecz w Pile będzie dla byłego reprezentanta Polski oficjalnym debiutem na ławce trenerskiej wrocławskiej ekipy w meczu o ligowe punkty. Początek o godzinie 20.30.