Strażnicy miejscy mają pełne ręce roboty. W grudniu założyli już 300 blokad

Beata Makowska, BT | Utworzono: 2020-12-21 06:00 | Zmodyfikowano: 2020-12-21 06:00
A|A|A

fot. Beata Makowska

Na skrzyżowaniu, na ścieżce dla rowerów albo na przystanku autobusowym. Wrocławscy kierowcy nagminnie łamią przepisy i parkują gdzie się da. Wrocławscy strażnicy miejscy mimo iż z powodu pandemii mają masę innych obowiązków, to nie zamierzają patrzeć przez palce na łamanie przepisów przez kierowców. Mówi Waldemar Forysiak, rzecznik prasowy wrocławskiej staży miejskiej.

- Ostatnio kontrolą objęliśmy także wrocławskie osiedla - dodaje Forysiak:

A co na to kierowcy? Pan Piotr, który musi często parkować w okolicy centrum Wrocławia, uważa, że gdyby nie straż miejska czasami nie można by było przejechać przez niektóre uliczki zastawione przez auta.

- Kontrole są ok, ale w centrum jest za mało miejsc gdzie można zaparkować i coś załatwić w banku czy w urzędzie – dodaje mieszkaniec Wrocławia:

Za złe parkowanie możemy zapłacić mandat od 100 do nawet 800 złotych. Jeżeli nieprawnie zostawimy auto na miejscu dla niepełnosprawnych grozi nam dodatkowo 5 punktów karnych.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Agent
2020-12-22 07:01:33
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak to mówi zasada Pareto? 20% działań przynosi 80% efektów, w tym przypadku wpływów, dlatego "straż" miejska skupia się na zakładaniu blokad, a nie użeraniu z pijaczkami, którzy są większym utrapieniem dla ludzi...
~praca?????
2020-12-21 19:23:38
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
zajęli by się czymś pożytecznym np. pasożyty.
~janek kos
2020-12-21 15:34:53
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
Tak niby przypadkiem przypomnę o możliwości rozliczenia PITa w innej gminie :) Chociaż to pewnie wzmoże gorliwość "strażników", bo a nuż braknie na pensje.... budżet się sypnął.....
~NIK
2020-12-21 15:30:54
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Widzę po komentarzach, że strażnicy siedzą na telefonach, zamiast pilnować porządku. Dlaczego mnie to nie dziwi?
~Wrocek
2020-12-21 11:56:26
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 1
A już myślałem że zrezygnowali z przestrzegania prawa jak w sierpniu jedną blokadę założyli.
~AjWaj
2020-12-21 10:24:56
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: -3
Zakładanie blokad to są rozwiązania komunikacyjne $utryka na miarę 21 wieku. Gratulacje!
~Sonik
2020-12-21 10:01:44
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: -4
Straz miejska potrzebna we Wrocławiu jak Sutryk i tak samo przepłacana!
~Kloss
2020-12-21 09:59:22
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -4
Macie się przesiąść do - przepraszam za słowo - usmarkanych tramwajów i autobusów i kisić się w maskach albo wypożyczyć sobie chiński elektrośmieć, pardon - hulajnogę. Ew. wypożyczcie auto od Panka, bo te można zostawiać a raczej porzucać gdzie się chce, bez żadnych konsekwencji, co wielokrotnie obserwowałem.
~kierowca
2020-12-21 09:49:05
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
W końcu! Nie może być pobłażania, jak ktoś ma auto to stać go na parę złotych za parking!
~wrocławianin
2020-12-21 09:29:06
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 2
$utryk, zamiast marnować miejskie pieniądze na lansowanie się oraz promocję Wrocławia na całym świecie sfinansuj wybudowanie dużego parkingu podziemnego w połączeniu z wielopiętrowym nadziemnym!
~Gosc
2020-12-21 08:34:42
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Spokojnie, od stycznia 7 pln za godzinę, więc nie będzie tłumaczeń, że nie było gdzie parkować.
~////
2020-12-21 08:25:27
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -1
Skąd wiadomo, że to wrocławscy kierowcy i tylko oni?