Teatr Modrzejewskiej zaprasza na premierę kolejnego odcinka serialu

Karolina Kurczab, GN | Utworzono: 2021-01-05 11:59 | Zmodyfikowano: 2021-01-05 12:00
A|A|A

fot. mat. prasowe

Jak tłumaczy autorka scenariusza Magdalena Drab w najbliższą sobotę choć będzie o wykluczeniu genetycznym, to jednak chodzi o coś więcej niż tylko pędzący ku rozwojowi świat:

- W tym odcinku rozmawiamy o przeznaczeniu czego teoretycznie nie możemy uniknąć. Bohaterki to co mają zapisane w swoim genomie miałyby zapisane nawet gdybyśmy tego nie zbadali. Jesteśmy w czasach kiedy pojawia się wiedza, pytanie czy ta wiedza jest dobra czy niedobra, potrzebna czy nie.

Choć w pięcioodcinkowym serialu będzie dużo o technologii, sztucznej inteligencji czy lotach w kosmos, to w serialu teatralnym legnickiego Teatru efektów specjalnych należy szukać przede wszystkim w grze aktorskiej:

- Ważniejsza jest myśl, niż imponujące efekty. I tutaj próbujemy to załatwić minimalizmem, tylko dawać pewne znaki tego, że jesteśmy w przyszłości. Ten świat próbujemy z nas wydobyć, niż poprzez efekty - mówi Piotr Ratajczak reżyser spektaklu.

Premiera drugiego odcinka transmitowanego prosto ze Sceny Gadzickiego na platformie Wirtualna Modrzejewska 9 stycznia o 19.00. Powtórka pierwszego odcinka 8 stycznia.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama