Śląsk rozpoczął przygotowania od testów na COVID-19

WK, PAP | Utworzono: 2021-01-05 18:59
A|A|A

fot. slaskwroclaw.pl

Zawodnicy pojedynczo sukcesywnie pojawiali się na Oporowskiej, gdzie były pobierane od nich wymazy. W środę piłkarze wybiegną na boisko, ale treningi będą indywidualne.

- Zawodnicy spotkają się w czwartek, kiedy w grupach będą mieli testy już czysto sportowe. W kolejnych dniach zespół będzie trenował na własnych obiektach, a 13 stycznia wyleci na zgrupowanie do Turcji – powiedział rzecznik Śląska Tomasz Szozda.

Wrocławianie w planach mają trzy sparingi podczas zgrupowania. Najpierw zmierzą się ze Slovanem Bratysława (16 stycznia), następnie z Olimpikiem Donieck (19 stycznia) i na zakończenie obozu z Crveną Zvezdą Belgrad (22 stycznia). Do Polski ekipa z Dolnego Śląska powróci 25 stycznia i 1 lutego w Mielcu ze Stalą rozegra pierwszy mecz o punkty w lidze.

Klub z Oporowskiej przy okazji powrotu zespołu po urlopach poinformował, że za porozumieniem stron rozwiązał umowę z Diego Zivulicem. Chorwat trafił do Śląska latem 2019 roku i w poprzednim sezonie rozegrał w ekstraklasie 19 meczów. Przed trwającymi rozgrywkami trener Vitezslav Lavicka poinformował piłkarza, że nie widzi dla niego miejsca w swoim zespole i ten nie wybiegł ani razu na boisko.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama