Wrocławskie siatkarki po raz drugi słabsze od bielszczanek

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-01-15 22:50 | Zmodyfikowano: 2021-01-15 22:50

Wydawało się, że podbudowany niedawną wygraną za 3 punkty w Pile Volley postawi większy opór rywalkom niż w przegranym 0:3 pierwszym spotkaniu tych drużyn. Nic z tego. Mecz w Hali Orbita miał dość jednostronny przebieg, a wygrana BKS-u ani przez moment nie była poważniej zagrożono.

Przyjezdne zaczęły mocnym akcentem i prowadziły 5:0 oraz 8:2. Potem wrocławianki trochę poprawiły grę, w odrabianiu strat pomogły również błędy rywalek. Prowadzenie BKS-u zmalało do 3 punktów (16:13). Przestój zespołu gości był chwilowy. Po ataku Andrei Kossanyiovej z szóstej strefy było 20:14. A gdy bielszczanki zdobyły kolejny punkt Dawid Murek poprosił o czas, który niewiele jednak zmienił grę jego zespołu. Bielszczanki pewnie wygrały pierwszą partię, po ataku ze środka Martyny Świrad.

W drugim secie przewaga zespołu gości była jeszcze wyraźniejsza. BKS prowadził 5:1 m.in. po dwóch kolejnych asach Gabrieli Orvosovej. Czeska siatkarka (11 pkt po dwóch setach) oraz Kossanyiova (10) były główną siłą uderzeniową bielszczanek, które spokojnie wypunktowały swoje rywalki do 16.

Początek trzeciej partii był bardziej wyrównany niż dwóch poprzednich. Przewaga bielszczanek zaczęła uwidaczniać się od stanu 5:8. Prowadzenie zespołu gości rosło i wynosiło już 8 oczek (12:20). Gdy wrocławianki zdobyły dwa kolejne punkty (Natalia Murek i Izabella Rapacz) trener drużyny z Bielska poprosił o czas. Po przerwie Aleksandra Gancarz posłała zagrywkę w siatkę. Bielszczanki znów odzyskały kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, a mecz zakończyły po skutecznym bloku Natalii Gajewskiej.

Volley Wrocław – BKS Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 16:25, 19:25)

Volley Wrocław: Weronika Wołodko, Natalia Murek, Karolina Fedorek, Małgorzata Jasek, Anna Bączyńska, Kamila Witkowska – Agnieszka Adamek (libero) – Marta Wellna, Izabella Rapacz, Adrianna Szady, Aleksandra Gancarz, Paula Słonecka.

BKS  Bielsko-Biała: Aleksandra Kazała, Martyna Świrad, Gabriela Orvosova, Andrea Kossanyiova, Magdalena Janiuk, Natalia Gajewska - Kinga Drabek (libero) – Karolina Drużkowska, Dominika Witkowska, Dagmara Dąbrowska, Weronika Szlagowska.