Areszt dla podejrzanego o zabójstwo w Kamiennej Górze

WK, PAP | Utworzono: 2021-01-22 12:17
Areszt dla podejrzanego o zabójstwo w Kamiennej Górze - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

Do zdarzenia doszło 11 grudnia 2020 roku w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry.

Na podstawie zebranego w tej sprawie obszernego materiału dowodowego, w tym głównie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia różnego rodzaju śladów, 19 stycznia br. w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze 81–latek usłyszał zarzut zabójstwa, a nazajutrz Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratury zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

- Śledczy ustalili również, że ten sam mężczyzna w przeszłości, a konkretnie w roku 1988, dokonał podwójnego zabójstwa. Pozbawił wówczas życia kobietę i mężczyznę. Trafił wtedy do więzienia na 25 lat. Teraz, za popełnienie zbrodni, grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności - powiedziała młodsza aspirant Aleksandra Pieprzycka.

Podkreśliła, że w tej sprawie zabójstwa w Kamiennej Górze kluczowe znaczenie miała wielogodzinna praca kamiennogórskich policjantów oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, w tym techników z laboratorium kryminalistycznego KWP we Wrocławiu.

- Oględziny miejsca zdarzenia nawet niewielkiego pomieszczenia trwają od kilku do kilkunastu godzin. Są czynnością niepowtarzalną, a ślady, których nie uda się ujawnić i zabezpieczyć w ich trakcie, z dużym prawdopodobieństwem przepadną. Dlatego właśnie od skrupulatności pracy techników kryminalistycznych pracujących na miejscu zdarzenia zależy, czy sprawca przestępstwa stanie przed sądem, ale także to, czy nie trafi tam osoba niewinna - powiedziała policjantka.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.