Uwaga kierowcy: Oblodzenia i opady marznącego deszczu

PAP,mk | Utworzono: 2021-01-28 21:58 | Zmodyfikowano: 2021-01-28 21:58
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław (zdjęcie ilustracyjne)

W nocy z czwartku na piątek na drogach całego kraju może być ślisko. To skutek wieczornych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem na zachodzie, a na południu marznącego deszczu. "Będzie ślisko na drogach i chodnikach" - ostrzegł rzecznik IMGW.

"Do godz. 9 w piątek rano obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia o oblodzeniu" - przekazał. "Nocą ostrzeżenia dotyczą południowej części woj. lubuskiego, centralnej i południowej części woj. wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i częściowo małopolskiego oraz świętokrzyskiego" - wymienił. "Przy gruncie temperatura w centralnej Polsce wyniesie -4st. C" - dodał rzecznik.

W nocy - wg. prognoz IMGW - mogą wystąpić intensywne opady śniegu. "Od ok. 5 do 7 cm na zachodzie Mazur, ok. 4 do 5 cm na północy Mazowsza i w centrum, do ok. 2 do 3 cm śniegu na Pomorzu, Kujawach i w Sudetach" - powiedział Walijewski.

Będzie wiał wiatr zachodni, najsilniejszy na północy i na południu, co może - szczególnie w rejonach górskich - powodować zawieje i zamiecie śnieżne - podaje IMiGW.

 

 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama