Muzyczna Żonglerka w RWK: Jarosław Szubrycht, Jakub Knera, Jędrzej Sołtysiak, Jarosław Mak [podcasty]

| Utworzono: 2021-02-02 20:01 | Zmodyfikowano: 2021-02-02 20:08

"GaMa" to nowa odsłona wcześniej kwartalnika Gazety Magnetofonowej. Pierwszy numer GaMy pojawi się na półkach sklepów z prasą pod koniec lutego. Czeka nas w niej inne podsumowanie muzycznego (i nie tylko) roku 2020 - z perspektywy wydarzeń społecznych. O zanurzeniu muzyki i sztuki w kontekście społecznym i politycznym, o wydawaniu pisma w druku i o działalności redakcji rozmawialiśmy z Jarosławem Szubrychtem -  redaktorem naczelnym GaMy. Nowej Gazety Magnetofonowej.

noweidzieodmorza.pl oraz Apteczka Muzyczna to projekty Jakuba Knery, w których publikuje recenzje, wywiady oraz stwarza przestrzeń do odkrywania tajników realizacji koncertów, festiwali i tworzenia muzyki według zasady "zrób to sam". 

Jędrzej Sołtysiak to nasz kolejny gość z Trójmiasta, który fascynuje się muzyką z okolica noise'u i którego działalność nosi znamiona "zbieractwa".  Na portalu halasyimelodie.com nie tylko poleca, ale także odradza...

Jarosław Mak zwany "Prezesem Noise'u" to znawca muzyki okołonoise'owej, awangardowej, nieoczywistej. Jego portal morenoise.pl to niezwykłe źródło muzyki, która zaskakuje. Nie tylko piszący, ale również stojący za organizacją koncertów w Trójmieście opowiadał o swojej pasji.

Muzyczna Żonglerka to audycja co dwa tygodnie  w poniedziałki w Radio Wrocław Kultura od godz. 15:00 do 19:00. W audycji rozmawiamy z przedstawicielami niezależnej sceny muzycznej z Wrocławia i nie tylko, organizatorami koncertów DIY oraz tymi profesjonalnymi, zapowiadamy wydarzenia i dzielimy się odkryciami. Audycję prowadzą Ula Andruszko i Andrzej Jóźwik. Słuchajcie nas na www.radiowroclawkultura.pl lub przez odbiorniki DAB+ i aplikacje.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.