Co z Kozłami, Amator 2020, Historja, ACh Duo, Lina Sary Antczak (WTOREK w Radiu Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-02-22 13:41 | Zmodyfikowano: 2021-03-01 12:45
A|A|A

DAB+wtorek od 15:00 i w środę od 8:00

15:05/ Piosenka tygodnia: The White Stripes JOLENE.

15:15/ Norbert Rakowski, dyrektor z nami mocno zaprzyjaźnionego Teatru Kochanowskiego w Opolu i reżyser najnowszej, odłożonej z powodu pandemicznych regulacji, premiery. To 'Amator 2020', teatralny powrót do słynnego filmu Krzysztofa Kieślowskiego. Bohaterem tej wersji jest syn Filipa. Na ile realia Polski lat 1970. mają się do współczesnych i czy wartości, o które chodzi głównej postaci są podobne?

16:00/ Grzegorz Bral, reżyser wielu wybitnych spektakli Teatru Pieśń Kozła, w tym arcydzielnych 'Pieśni Leara'. Ale: jeśli spoglądamy na repertuar teatru na stronie internetowej, zastajemy pustkę, a raczej enigmatyczne 'wkrótce'. Zaniepokojeni, co dzieje się z jedną z wizytówek teatralnego Wrocławia, rozmawiamy z szefem Kozłów.

16:45/ W Instytucie Grotowskiego kolejna premiera Teatru na Faktach, a także nabór do następnej edycji znakomitego programu, nominowanego również do Emocji - laurów Radia Wrocław Kultura. Rozmawiamy z Dorotą Bator, reżyserką spektaklu 'Historja' oraz z koordynatorem projektu Jakubem Tabiszem.

17:30/ Kulturalny Puls Radia Wrocław Kultura.

18:00/ ACh Duo, czyli Noemi Hańczyk i Aleksander Pankowski vel Jankowski. Właśnie się ukazała ich płyta 'Alla Polacca', pierwszy w Polsce album z utworami na duet harfa-gitara klasyczna. Utwory Chopina, Tansmana, Ryterbanda i Jurczyka brzmią w tej konfiguracji świetnie. Płyta pod naszym patronatem.

18:45/ Na końcu języka - porady językowe profesor Anny Dąbrowskiej i Marka Waligóry.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

[tę część powtarzamy w środę od 8:00 w wersji audio]

19:00/ Ściana dźwięku Jerzego Węgrzyna.

21:05/ Wieczór z Kulturą, a w nim m.in. rozmowa z Sarą Antczak, wrocławianką, autorką - trzeciej już - powieści pt. 'Lina' (Wydawnictwo Kobiece). Akcja dzieje się w środowisku członków i członkiń klubu wspinaczkowego Crux z Wrocławia. Bunt, miłość, tajemnica, dojrzewanie, ucieczka i stawianie czoła własnej przeszłości i przyszłości - to niektóre tematy książki młodej pisarki, której twórczość obserwujemy od początku, czyli od napisanej i wydanej jeszcze w czasach licealnych powieści 'Wolny i De Klesz'.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama