Sztuka w RWK 10/2021: NIEGALERIA, FOTO-GEN, MD_S, ZŁOTY KIOSK I 66P [POSŁUCHAJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2021-03-10 19:30 | Zmodyfikowano: 2021-03-08 22:59
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


NIEGALERIA
 to nowa wrocławska przestrzeń dla sztuki. Do 13 marca trwa tam wystawa #01 Modele szczęścia według Celiny Niedzielskiej i Piotra Butkiewicza. Artyści, a przy okazji pedagodzy w Autorskim Studium Dizajnu i Fotografii ABRYS, opowiedzieli o wystawie w towarzystwie Katarzyny Miernik-Staszelis, Mateusza Budzyńskiego i Andrzeja Kabata.


galerii FOTO-GEN oglądać można właśnie dwa cykle fotografii i elementów instalacji Witolda Liszkowskiego. O wystawie „Fluktuacje – sztuka osobista” porozmawiałem z wrocławskim artystą oraz kuratorami Andrzejem Sajem i Manfredem Batorem.


Za nami pierwsze spotkanie z nowymi kuratorkami należącej do wrocławskiej ASP galerii MD_S. Katarzyna Wystrach, Wiktoria Szulak i Aleksandra Bubis zaprosiły przy okazji na otwartą w poniedziałek wystawę "NIE SAME RZĄDZIMY" oraz do wzięcia udziału w trwającym do 15 marca open call "JESTEŚ ŚWIATEM".


Do 30 kwietnia w stojącym na jednym z Ołbińskich podwórek ZŁOTYM KIOSKU zastaniemy ekspozycję "Odgłosy z Krzaka". Opowiedziały nam o niej, a także o wydarzeniach towarzyszących, Magdalena Kreis oraz Olga, Zuzia i Gutek z stołecznego kolektywu Spółdzielnia Krzak.


Do 28 marca w 66P, pod nazwą "Bezimienny. Łapy precz!" trwa wystawa i rezydencja Kościoła Nihilistów. Połączyliśmy się z Justyną Baśnik-AndrzejewskąJędrzejem Sierpińskim i Pawłem Baśnikiem.

 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama