Wojewoda dolnośląski: Nie boję się żadnej kontroli w sprawie szpitala tymczasowego

Piotr Osowicz, BT | Utworzono: 2021-03-26 14:34 | Zmodyfikowano: 2021-03-26 14:37
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Posłowie opozycji chcą kontroli NIK w szpitalu tymczasowym we Wrocławiu przy ul. Rakietowej. Zarzucają też władzom województwa, że niektóre łózka zostały zakupione od niemieckich szpitali, a ich termin przeglądu skończył się trzy lata temu.

- Nie boję się żadnej kontroli - mówi wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Wojewoda odniósł się także do oskarżenia że zakupione stare przeterminowane łóżka dla chorych.

W szpitalu tymczasowym we Wrocławiu do dyspozycji pacjentów jest w tej chwili 151 łóżek. Na dziś przebywa w nim 116 pacjentów. Docelowo będzie tam mogło uzyskać pomoc 400 chorych na COVID-19. Tylko ubiegłej nocy do placówki trafiło 14 chorych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~bezprawie i niesprawiedli
2021-03-27 10:42:09
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Oligarchia i tyle. Standardy białoruskie....
~fachowiec
2021-03-27 09:41:59
z adresu IP: (205.201.xxx.xxx)
Ocena: 1
Szefem NIKu jest w końcu partyjny kumpel od burdelu więc gamoń Obremski czuje się bezkarny
~Zara
2021-03-27 08:35:20
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -3
Dla opozycji to nawet woda jest za mokra - powinna być bardziej sucha.
~Piter 625
2021-03-27 07:48:45
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
Kolega pomaga koledze, prześledź skąd się panowie znają właściciel hotelu i Pan wojewoda od tego trzeba zacząć, a potem się pompuje miliony. Czy ktoś widział dojazd do szpitala o tym zapomniano ,jak to w Polsce budują blokowiska, sklepy, szpitale ale drogi dojazdu po co !
~obajtek
2021-03-27 05:58:59
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Mierny, bierny ale wierny namiestnik przemówił. Panie Obremski, będziesz pan z Szumowskim pod celą siedział za te złodziejstwa. Skończy się reżim karła, to będziecie do pierdla czwórkami szli. Nakupili starych, obszczanych łóżek po niemu za majątek od firmy krzak, podczas gdy w agencji rezerw są nowiutkie za darmo i jeszcze powie, że nie boi się żadnej kontroli, co za bezczelność!
~pacjent
2021-03-26 19:03:14
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -2
Administracja rządowa działała bardzo szybko w sprawie tego szpitala tymczasowego, a także wielu innych rozsianych po całym kraju. Gdyby ich nie utworzono mimo krytyki ze strony opozycji to teraz by była zapaść polskiej służby zdrowia. Brawo PIS, brawo Polski Rząd, brawo wojewoda Obremski. Polski Rząd stanął na wysokości zadania w tych trudnych czasach.
~mieszkaniec
2021-03-26 18:53:02
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Hahaha A czego ma się bać ten funkcjonariusz pisowski!!!!!! Prokuratura pisowska sądy pisowskie milicja pisowska. Układy w kk w Boga nie wierzy bo by się chociaż jego bał Co mu ciemny lud może zrobić? Zawiadomić przez kierownika burdelu w Krakowie niejakiego Banasia.? Niestety nic to nie da tak ludzie wybrali to bić pokłony i siedzieć cicho
~Janek
2021-03-26 15:00:02
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 2
Nie boi się bo PiS uchwalił sobie ustawę o nietykalności i wydawaniu pieniędzy bez żadnej kontroli. Szwagier ma kawałek ziemi może u niego Pan wybuduje szpital.